« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Demirören: Fenerbahçe'yi seyircisiz de yeneriz

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, “Fenerbahçe'yi kalecisiz yendik, seyircisiz de yeneriz” dedi.

İSTANBUL (A.A)
SON GÜNCELLEME

Star TV'de bu gece yayınlanan “Telegol Özel” programına konuk olan Demirören, çarpıcı açıklamalarda bulundu.
İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında, 26 Şubat Pazar günü Kadıköy'de yapılacak Fenerbahçe-Beşiktaş maçına siyah-beyazlı taraftarların alınmayacağı yönünde alınan karara tepki gösteren Demirören, şöyle konuştu:

“Beşiktaş yönetimi olarak bu karara sonuna kadar itiraz ediyoruz. Bizim Fenerbahçe ile sezonun ilk yarısında yaptığımız maç öncesi alınan karar gereğince stadımıza Fenerbahçe taraftarı gelmedi. Ama daha sonraki Galatasaray-Fenerbahçe maçından önce alınan yeni kararla bu durum değişti ve rakip taraftarların deplasmana gitmesi kararlaştırıldı. Sayın Valimize itirazımızı ilettik, pazar gününe kadar da itiraz etmeye devam edeceğiz. Beşiktaş seyircisinin orada olması gerekir.”

Demirören, küfre engel olmak için gerekirse taraftarlarla birlikte Kadıköy'de tribünlerde oturabileceğini söylediğini, alınan bu kararın değişmesi gerektiğini kaydetti.
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın sezonun ilk yarısındaki maçta BJK İnönü Stadı'na gelmediğini hatırlatan Demirören, bu nedenle kendisinin de pazar günkü maçta Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'na gitmeyeceğini söyledi.
Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Fenerbahçe ile hafta sonunda yapacakları derbi maçla ilgili olarak, “Her iki takım da kazanmak için çıkacak. Tabii ki ben inanıyorum Beşiktaş oradan yine galibiyetle ayrılacak” dedi.

“SEÇİMLE GELDİM, SEÇİMLE GİDERİM”

Futbol takımının başarısı hariç, seçimden önce verdiği bütün vaatleri ivedilikle yerine getirdiklerini anlatan Yıldırım Demirören, kendisine yönelik sert eleştirilerde bulunan eski başkan adayı Fikret Orman'a da tepki gösterdi.
“Orman aday mı, ombudsman mı? Adaysa çıksın hedeflerini açıklasın. Göreve seçimle geldim, seçimle de 2007'de giderim” dedi.

Kendisine, “Olağanüstü kongreye git, yönetimini değiştir” diye teklifler geldiğini kaydeden Demirören, “Niye değiştireyim? Herkes birlik ve beraberlik içinde 2007'yi getirmek zorundadır. Sayın Orman Beşiktaş başkanından daha çok çıkıp konuşuyor. Beşiktaş reklam yeri değildir, Beşiktaş'a zarar veriyor” dedi.
Beşiktaş'ın bankalara 41 milyon dolar nakit borcu olduğunu vurgulayan Demirören, Fikret Orman'ın adını verdiği camiadan isimlerin aday olması durumunda sonuna kadar onlara destek olacağını kaydetti.

“2007'DE DE ADAYIM”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Demirören, bir soru üzerine, Ocak 2007'de yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda başkanlığa yeniden adaylığını koyacağını açıkladı.

Beşiktaş Kulübü'ne bugüne dek 10 milyon dolar civarında para verdiğini, gerekirse daha da verebileceğini kaydeden Demirören, “Mali Kongre'de yönetimi ibra etmemek Yıldırım Demirören'i değil, Beşiktaş'ı yaralar. Kulüpte kutuplaşmalara gidilir. Eski Vefaspor'a döner. Genel Kurul üyelerinin şapkalarını önüne koyup, çok iyi düşünmesi lazım” diye konuştu.

FULYA PROJESİ

Beşiktaş Belediyesi ile aralarındaki sorun nedeniyle bir türlü hayata geçirilemeyen BJK Fulya Süleyman Seba Projesi hakkında da bilgi veren Demirören, belediyenin istediği düzenlemeleri yaparak, projeyi geri gönderdiklerini anlatırken, şöyle konuştu:

“Ancak herkes şunu bilsin ki, Beşiktaş Kulübü bu yeni düzenlemeyle senede 3 milyon dolar para kaybediyor. Bu, 20 senede 60 milyon dolar eder. İsmail Ünal çok iyi Beşiktaşlı, ama tahmin ediyorum kendisine akıl verenler onun kadar iyi Beşiktaşlı değil.”

Demirören, bir soru üzerine de hakemlerin belirli zamanlarda Fenerbahçe lehine kararlar verdiğine inandığını söyledi.

“TIGANA İLE GÖRÜŞMELER İYİ GİDİYOR”

Teknik direktör Jean Tigana'nın gelecek sezon da takımın başında kalması için görüşmelerin olumlu gittiğini anlatan Demirören, Fransız teknik adamın Beşiktaş'ın kültürüne ve etik değerlerine uygun bir hoca olduğu için kendisiyle devam etmek istediklerini söyledi.

Beşiktaş'taki en büyük sorunlardan birinin futbolcu-seyirci ilişkilerindeki kopukluk olduğunu, camianın kaynaşma sorunu yaşadığını vurgulayan Demirören, “En son hedefimiz, gençleştirilmiş kadroyla şampiyonluk ve Avrupa'da başarıdır” dedi.

Demirören, siyah-beyazlı taraftarlara da seslenerek, “Sabrın sonu selamet, başarıyı hep beraber yaşayacağız” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz