Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Demirkol'un fotoğrafları çekildi

  Hürriyet Haber
  27.10.2005 - 22:35 | Son Güncelleme: 27.10.2005 - 22:35

  Oyuncu Gamze Özçelik'in, kendisini ilaçla uyutup tecavüz ettiğini öne sürdüğü eski basketbolcu Gökhan Demirkol'un, mahkeme kararıyla, eldeki görüntülerle karşılaştırılmak üzere vücudunun çeşitli bölgeleri ile yüz detaylarının fotoğrafları çekildi.

  Savcılık talimatıyla fotoğraflarının çekilmesi için dün Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen, ancak avukatının itirazı üzerine serbest bırakılan Demirkol, hakkında çıkarılan mahkeme kararı uyarınca bugün tekrar şubeye alındı.
  Demirkol'un Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'nde yüz detayları ile göbek, göbek altı, bacak, kol ve ellerinin fotoğrafları çekildi.

  Bu arada, Demirkol ile görüşmek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne gelen avukatlarından Cihan Aydın, emniyete girdikten bir süre sonra dışarı çıkarak açıklama yaptı.

  Aydın, “müvekkiliyle görüşemediğini ve polisler tarafından hırpalandığını” öne sürerek, “Savcılık, 'gerekirse zor kullanın fotoğrafları çekin' demiş” diye konuştu.

  Öte yandan, Gökhan Demirkol, şubeden çıkarılarak Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sağlık kontrolüne gönderildi.

  Emniyet yetkilileri, Demirkol'un, mahkeme kararının uygulanmasına karşı geldiği gerekçesiyle gözaltına alındığını ve hakkında işlem yapıldığını kaydetti.

  Yetkililer, avukat Cihan Aydın hakkında da tutanak tutulduğunu belirtti.

  (a.a.)
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı