Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Demirel'in kayınbiraderi Şener'in bürosunda Baysal operasyonu

  Hürriyet Haber
  06 Mart 1998 - 00:00Son Güncelleme : 06 Mart 1998 - 00:01

  Devletin 72 trilyonunu batırdığı gerekçesiyle 12.5 yıl ağır hapis cezasına çarptırılarak aranan, Kalkınma Bankası eski genel müdürü Özal Baysal'ın Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in kayınbiraderi Ali Şener'in bürosunda saklandığı ihbarı, Ankara'yı karıştırdı. İnfaz bürosu ekipleri, Şener'in işyerinde arama yaptı.

  Olaylar zinciri, Ankara Emniyet Müdürlüğü İnfaz Bürosu'na, Baysal'ın saklandığı yere ilişkin hassas bir istihbaratın gelmesiyle başladı. Verilen adrese giden polislerin karşısına, Ali Şener'in işyeri çıktı. Gaziosmanpaşa Semti'ndeki işyerini arama girişimi, Ankara polisi ile Şener'in korumalarını karşı karşıya getirdi. Şener'in korumaları, başlangıçta görevli polisleri içeri almamakta direndiler. Olayı öğrenen Ali Şener, duruma müdahale ederek, polisin arama yapmasını sağladı. Özal Baysal işyerinde bulunamadı.

  Demirel'le Madrid gezisine katılan Şener, dün Hürriyet muhabirine, bürosunun arandığını doğruladı. Şener, ‘‘Üç gün önce büroma polisler geldi. Özel korumalarımla tartışmışlar. Duyunca hemen müdahale ettim. Bir istihbarat aldıklarını belirttiler, durumu izah ettiler. Büromun aranması için bir mahkeme kararı yoktu, buna rağmen ben kendilerini içeri aldım, bizzat kendim gezdirdim’’ dedi. Şener, Baysal ile ilgili olarak ise ‘‘Adresim, telefonum belli, isteyen herkes de bana ulaşabilir. Bunu engellemek mümkün değil. Alaattin Çakıcı da beni arasa bulur, başkası da beni arasa bulur’’ demekle yetindi. Şener, büroda Cumhurbaşkanlığı korumalarının da bulunduğu iddiasını reddederek, ‘‘Olayın içinde Cumhurbaşkanı'nın korumaları da yoktur, başka birşey de yoktur. Bunların hangi kasıtla ortaya atıldığını bilmem’’ dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı