« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Demirel olimpiyat elçisi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İstanbul'un 2008 Olimpiyat Oyunları adaylığının tanıtımı için oluşturulan kurulun başkanlığını 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel yapacak.

SPORDAN Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, İstanbul'un 2008 Olimpiyat Oyunları adaylığının tanıtımı için bir kurul oluşturulduğunu belirterek, bu kurulun başkanlığını da 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in yapacağını açıkladı.

Fikret Ünlü, İstanbul'da, Olimpiyatevi'nde gerçekleştirilen Sydney 2000 Olimpiyat Oyunları'na katılacak kafileyi uğurlama töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

‘‘Adaylığımızın tanıtımını en iyi şekilde yapacağız. Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu bugün çok önemli bir karar aldı. Adaylığımızı daha iyi tanıtabilmek için bir Tanıtım Kurulu oluşturduk. Bu kurulun başına da Sayın 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'i getirmeyi düşündük.’’

Bu teklifi Demirel'e hemen ilettiklerini kaydeden Bakan Ünlü, 9. Cumhurbaşkanı'nın da ‘‘Türk halkının bana verdiği görevleri memnuniyetle kabul ederim’’ diye kabul ettiğini açıkladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler