Demirel: Çalışmaya üretmeye devam edin

Hürriyet Haber
14.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Türkiye'de yaşanan ekonomik sıkıntıların geçici olduğunu, bunların aşılacağını belirterek, işadamlarından daha çok çalışmalarını istedi. Demirel, ‘‘Çalışmaya, üretmeye, kazanmaya devam. Benden duyacağınız budur’’ dedi. Demirel, dün Kocaeli'nde ilk olarak Körfez ilçesinde Cargill-Rota Yarımca Terminali'ni, Derince'de Galaksi Alışveriş Merkezi'ni hizmete açtı ve Gebze'de de Taşıt Araçları Organize Sanayi Bölgesi'nin temelini attı. Taysad Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdullah Kanca'nın konuşmasına da değinen Demirel, ‘‘4 sene önce de söyledim. 'Postu deldirmeyin' diye, sıkıntılar geçer. Moralinizi yüksek tutun. Yapacak çok işimiz var’’ dedi.

Taysad Taşıt Araçları Yan Sanayi Derneği Başkanı Ahmet Bayraktar da bu bölgede 80 otomotiv yan sanayi üretim tesisinin yer alacağını söyledi. Demirel, Türkiye'nin en modern tarım depolama terminali olan Cargill-Rota Yarımca Tarım ve Gıda Ürünleri Depolama Terminali'nin açılış törenine de katıldı. Tarım ve Köyişleri Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp'in de katıldığı törende, Cargill Yönetim Kurulu Başkanı Asil Sami Aji ile Cargill Dünya Başkanı Ernest Micek de birer konuşma yaptılar. Micek konuşmasında, Cargill'ın Türkiye'ye ilgisinin, Türkiye'nin geçirdiği sıkıntılı döneme rağmen sürdüğünü belirterek, ‘‘Uzun dönemde bu liman ve silo sayesinde Türkiye'den yurtdışına mal iharcatını gerçekleştireceğiz. Umarım bir gün, GAP'tan da yurtdışına tarım ürünleri gönderebileceğiz’’ dedi.

Demirel, İzmit-Yenikent'te Galaksi Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ni hizmete açarken de halkı yanına çağırarak konuştu. Demirel, ‘‘Bu ülkede herkesin başını sokacak yuvası olsun, yiyecek ekmeği olsun, sırtı pek-karnı tok olsun, ilacı-hekimi, çocuğunu gönderecek okulu olsun istiyoruz. Velhasıl, bu ülke mutlu olsun istiyoruz. Buna gayret ediyoruz’’ dedi.Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı