Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Demirel: Başarısız gider başarılı kalır

  Hürriyet Haber
  20 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 20 Şubat 2000 - 00:01

  CUMHURBAŞKANI Demirel, başarının devamlılık isteyen bir iş olduğunu belirterek, ‘‘İnsan başarısız olursa çeker gider. Fakat başarılı olduğu taktirde başarıyı devam ettirmesi zarureti vardır’’ dedi.

  Siyasi kulisler, ‘‘Güniz Sokak'a dönerim’’ sözlerini tartışırken, Demirel, dün DYP eski Milletvekili Ahmet Küçükel'in sahibi olduğu Güven Hastanesi'nin açılışındaki bu sözleri anlamlı bulundu. İkisi de doktor olan Ahmet-Aysun Küçükel çiftinin başarılarını öven Demirel, ilginç mesajlar verdi. Ülkenin tüm hak ve fırsatlarının herkese eşit olduğunu kaydeden Demirel, şunları söyledi:

  ‘‘Herkes şunu bilmelidir ki, bu ülkede fırsatlar herkese açıktır. Eşit haklar, eşit fırsatlar vardır. Kim nereye oturmak istiyorsa oturur, kim hangi işi tutmak istiyorsa tutar. Alınteri, el emeği, göznuru ile dürüst çalışarak başarılı olmak da her zaman mümkündür. Bugünkü başarı örneği, Türkiye Cumhuriyeti rejiminin bütün vatandaşlarına tanıdığı hakların aynı zamanda ispatıdır. Yani haklar vardır, herkese açık haklar vardır. Kullanmasını bilen için başarı da açıktır.’’

  Çağın eğitim ve sağlık olmak üzere iki önemli sorunu olduğuna dikkat çeken Demirel, herkesin eğitim ve sağlık hizmetinden yararlanmasının şart olduğunu söyledi. Ancak bu imkanları devletin sağlamasının şart olmadığına dikkat çeken Demirel, devletten beklentilerin azaltıldığı bir çağa girildiğini vurguladı.

  Açılışa TBMM Başkanı Yıldırım Akbulut, MHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, Devlet Bakanı Edip Safter Gaydalı, FP Genel Başkanı Recai Kutan ile Yargıtay Başkanı Sami Selçuk ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş da katıldılar.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı