Demirdöküm, panel radyatörde dünyanın en büyüğü oluyor

Hürriyet Haber
22.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme: 21.10.2005 - 20:40

Demirdöküm, Ocak 2007’de panel radyatör üretim kapasitesini yılda 5.5 milyon metreye çıkararak, dünyanın tek çatı altındaki en büyük üreticisi olacak. Demirdöküm Genel Müdür Yardımcısı Can Azergün, dekoratif panel radyatörlerin tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında, ısıtma konusunda 2010’a kadar dünyada ilk üç şirket arasında yer almayı hedeflediklerini söyledi.

SCHAFER BOZÜYÜK’E TAŞINIYOR:

Bozüyük’teki Panel A.Ş. tesislerine Haziran ayında gerçekleştirilen kapasite artırımı temel atma töreniyle başladıkları bina yatırımını, bu ay sonunda tamamlayacaklarını kaydeden Azergün, ‘Alman radyatör üreticilerinden Schafer firmasıyla imzaladığımız anlaşma ile bu firmanın sahip olduğu panel radyatör fabrikası tümüyle sökülerek Bozüyük fabrikamıza taşınıyor. Demirdöküm-Panel A.Ş., satın alınan tesisteki hatlarla mevcut hatlarını birleştirerek ve gerekli modifikasyon iyileştirmelerini yaparak yılda 2.5 milyon metre olan kapasitesini kademeli olarak 5.5 milyon metreye çıkaracak. Demirdöküm bu kapasiteyle 2007 yılında tek çatı altında dünyanın en büyük panel radyatör üreticisi olacak’ diye konuştu.

YÜZDE 50’Sİ İHRAÇ EDİLECEK:

Toplantıda ayrıca, Alman Schafer ana radyatör fabrikasından sökülen ilk parçaları taşıyan TIR’ın haftaya Türkiye’ye geleceği bildirilirken, Schafer’in markası ve müşteri portföyünün de Demirdöküm’e devredileceği kaydedildi. Yine toplantıda, yurtdışında 42 ülkeye ihracatıyla küresel bir oyuncu konumunda bulunan Demirdöküm’ün, 2006 yılında ihracat ve iç piyasada 3.3 milyon metre panel radyatör satmayı hedeflediği açıklandı.

METRESİ 165 YTL’YE SATILACAK:

Demirdöküm’ün desenli ve dekoratif panel radyatör üretimiyle ilgili bilgi veren Panel A.Ş. Ürün Sorumlusu Ufuk Atan ise, müşterilerine radyatörlerde 10 farklı desen seçeneği sunacaklarını söyledi. Atan, normal panel radyatörün metresinin 120 YTL olduğunu, yeni ürünün metresinin ise 165 YTL’den satılacağını bildirirken, dekoratif panel radyatör seçeneklerinin üst segment içinde yer alacağını anlattı.

TÜM SATIŞLARIN YÜZDE 1-2’Sİ:

Desenli ve dekoratif panel radyatör satışlarının toplam satışlar içinde yüzde 1-2 civarında payı olacağını dile getiren Atan, dijital baskılı panellere 3 yıl garanti verdiklerini, ürünlerde sonraki yıllarda solma sonucu veya desen değiştirme talepleri halinde, belirlenen servislerin bu talepleri karşılayacağını ifade etti.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı