MANİSA HABERLERİ

Demirci Gıda Bankası Ve Mabem İle Tanışıyor

IHA
11 Eylül 2015 - 11:51Son Güncelleme : 11 Eylül 2015 - 11:52

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN, DEMİRCİ’YE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ZİYARETTE, İLÇEYE KAZANDIRILACAK OLAN VE 1 EKİM’DE ÖĞRENCİLERE KAPISINI AÇACAK MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EĞİTİM MERKEZİ İLE 1 OCAK 2016 TARİHİNDEN İTİBAREN DAR GELİRLİ AİLELERİN HER TÜRLÜ ALIŞVERİŞLERİ YAPABİLECEKLERİ GIDA BANKASI OLARAK HİZMET VERECEK BİNALARDA İNCELEMELERDE BULUNDU.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Demirci’ye gerçekleştirdiği ziyarette, ilçeye kazandırılacak olan ve 1 Ekim’de öğrencilere kapısını açacak Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi ile 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren dar gelirli ailelerin her türlü alışverişleri yapabilecekleri Gıda Bankası olarak hizmet verecek binalarda incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 12 derslikle hizmet verecek MABEM Kurslarının dar gelirli ailelerin çocuklarına eğitim imkanı sunacağını, Gıda Bankası’nın ise ihtiyacı olan vatandaşların alışveriş kartlarıyla istedikleri ürünlerini almalarını sağlayacağını belirterek, sosyal anlamda Demirci’ye en iyi hizmetleri getirmeye devam edeceklerini belirtti.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Demirci’ye, Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği hizmetleri yerinde incelemek ve yapılacak projeler hakkında vatandaş ile istişare etmek amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Ergün’e ziyaretlerinde, Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hayri Okkalı, Muhtarlar Dairesi Başkanı Cem Çöllü, MASKİ İçme Suları Dairesi Başkanı Nurettin Aytekin, Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürü Emre Mermer ve Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinatörü Kazım Aysan eşlik etti. Bu yıl Manisa merkez ilçelerinde yüzde 95’lik bir başarı sağlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi’nin Turgutlu’dan sonra Demirci’de de hayata geçeceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kursun hizmet vereceği binada incelemelerde bulundu. Yapılan çalışmalar hakkında Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinatörü Kazım Aysan’dan bilgiler alan Başkan Ergün, son aşamasına gelen çalışmaların hızlı bir şekilde yürütülmesi ve eksikliklerin tamamlanması talimatını verdi. Şu ana kadar ilçede açılacak olan MABEM Kurslarına 350 başvuru yapıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinatörü Kazım Aysan, 12 derslikli kursa ilginin çok olduğunu belirterek, kursun 1 Ekim’de Demircili öğrencilere kapılarını açacağını belirtti. Aysan, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün sayesinde ilçede bulunan dar gelirli ailelerin çocuklarının da artık bir seçeneği olacağını belirtti.
DEMİRCİ’YE BÜYÜK EĞİTİM HİZMETİ
Demirci’de gerçekleştirecekleri bu hizmetin eğitim alanında çok büyük bir katkı sağlayacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Amacımız 17 ilçemize de MABEM Kurslarını açmak, umuyorum ki Manisa merkez ilçelerimizde bu yıl elde ettiğimiz yüzde 95’lik başarı oranını diğer ilçelerimizde de elde ederek, Manisa’yı eğitim alanında lider yaparız. Demirci’ye hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
GIDA BANKASI DAR GELİRLİ AİLELERE YARDIMCI OLACAK
Büyükşehir Belediyesi’nin dar gelirli vatandaşlara yönelik hayata geçirdiği Gıda Bankası’nı Demirci’de de hizmete sokmak için çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Ergün Koordinatör Kazım Aysan’dan yeri belirlenen ve Gıda Bankası olacak olan binada incelemelerde bulundu. 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Demirci’de hizmet vermeye başlayacak olan Gıda Bankası’nın ihtiyacı olan vatandaşların kolayca alışveriş yapabileceği bir yer olacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Demirci’de hayata geçireceğimiz Gıda Bankası’ndan, halkımız kendilerine verilecek alışveriş kartlarıyla ihtiyacı olan ürünleri alabilecek. 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren hizmete açacağımız Gıda Bankası’ndan vatandaşlarımız, gıda ürünlerinden çocuk bezine kadar her türlü ihtiyacını kendisi karşılayabilecek. MABEM ve Gıda Bankası hizmetlerimizin dışında Demirci’ye çok daha güzel projeleri hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Demirci Gıda Bankası Ve Mabem İle Tanışıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2015 tarihinde saat 11 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Demirci Gıda Bankası Ve Mabem İle Tanışıyor haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:11
  • Akşam
   20:11
  • Yatsı
   21:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı