Demiralp: Hedeflerde büyük sapma olmayacak

Hürriyet Haber
01 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 01 Eylül 2000 - 00:01

HAZİNE Müsteşarı Selçuk Demiralp, program hedeflerinden çok büyük bir sapma olmayacağını belirterek, ‘‘Ama hedefe ne kadar yaklaşırsak, bu programın başarısını kamuoyuna okadar duyurmuş olacağız’’ dedi.

Cottarelli başkanlığındaki IMF heyetiyle görüşmesinden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Demiralp, cari açıkla ilgili önlem gerekip gerekmediği sorusu üzerine ‘‘Defalarca kamuoyuna duyurduğumuz gibi, şu andaki gelişmelerde, Türkiye'nin uyguladığı programın ötesinde, acil olarak bir önlem alınmasını gerektiren bir husus yoktur’’ dedi. Demiralp, program hedeflerinin revize edilip edilmeyeceği sorusunada şu yanıtı verdi:

‘‘Programı ve rakamları değiştirip, biz bu rakamı tutturduk demek, bizim programımızda ve hedeflerimizde yoktur. Programın başından beri bir hedef koymuşuzdur ve bu hedefe ne kadar yaklaştığımızın hesabını yapmaktayız. Biz bu hedeften saptığımızı düşünmüyoruz. Çok büyük bir sapma olmayacaktır, ama hedefe ne kadar yaklaşırsak, bu programın başarısını kamuoyuna o kadar duyurmuş olacağız.’’

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı