Demir, Vestel'i güvenceye aldı

Hürriyet Haber
20.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Zorlu Şirketler Grubu'na bağlı Vestel Dayanıklı Tüketim Malları Pazarlama'nın Samsun, Adana, Antalya ve İzmir'de bulunan depolarını ve içindeki mallarını Demir Sigorta teminat altına aldı. Vestelkom Elektronik Haberleşme Cihazları'nın İzmir Serbest Bölge'deki depolarını da sigortalayan Demir Sigorta, ayrıca Vestel'in İzmir'deki binasını ve Zorlu Holding'in İstanbul'daki binasını teminat altına aldı.

Şeker Sigorta yardımcı sponsor

Şeker Sigorta, İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü'nün 4-7 Mart 1998 tarihleri arasında İTÜ Taşkışla Kampusu'nda düzenlediği 5'inci Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu EMÖS'98'e yardımcı sponsor oldu. Proje Yarışması ve Bildiri Sunumları olarak iki bölümden oluşan sempozyum, farklı üniversitelerin Endüstri Mühendisleri programlarından öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Universal Hayat'a yeni genel müdür

Türkpetrol Holding'e bağlı olarak faaliyet gösteren Universal Hayat Sigorta'da 1 Mart 1998 tarihi itibariyle genel müdürlüğe Ali Aktuğ atandı. Daha önce Genel Müdür Yardımcısı olan Aktuğ, şirketin yönetim kurulu üyesi de oldu. Aktuğ, sigorta sektörüne 1989 yılında Halk Sigorta'da girdi. 1992 yılında Halk Yaşam Sigorta'ya geçen Aktuğ, burada da Sağlık Sigortaları ve Hasar Müdür Yardımcısı ve müdür olarak görev yaptı. Aktuğ, 1994 yılından bu yana da Universal Hayat Sigorta'da Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışıyordu.

Sanko, ISKO'nun uçağını sigortaladı

Sanko Sigorta ISKO'ya ait Süper Beachcraft 200 uçağını 2 milyon 200 bin dolara sigortaladı. Sanko Sigorta, uçağın düşmesi sonucu çevreye vereceği zararı 5 milyon dolar, uçağın içinde bulunan yolcu ve mürettebatı ise 2 milyon 500 bin dolara güvence altına aldı.

Şark Sigorta İnternet'te

Koç Grubu şirketlerinden Şark Sigorta Internet'e girdi. Şark, İnternet'teki Web sitesiyle kurumsal bilgilendirme ve poliçelerinin tanıtımını gerçekleştiriyor. Web sayfalarını kullanan İnternet ziyaretçileri kendilerine en yakın acenteye, bölgeye ve hasarı olan müşteriler ise bulundukları ilde varsa markasına göre anlaşmalı servislere yönlendiriliyorlar. Şark Sigorta'nın Web sitesinden Koç Holding, Allianz, Tokio Marine ve Şark Hayat'a da ulaşılıyor. Şark Sigorta'nın Internet adresi: http:/www.sarksigorta.com.tr

Batı'dan sağlık sigortaları eğitimi

Batı Sigorta, sağlık sigortaları ile ilgili çeşitli konularda acentelerini bilgilendirmeye yönelik seminerler verdi. Sağlık Sigortaları Acente Eğitim Seminerleri'nin ilk ikisi 5 Şubat 1998 tarihinde İzmir'de ve 13 Şubat 1998 tarihinde Ankara'da yapıldı. Toplantılarda sağlık sigortaları konusunda şirket üst yönetimi, bölge müdürleri, sağlık departmanı yetkilileri ve acenteler arasında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Sağlık Sigortaları Acente Eğitim Seminerleri Adana ve Bursa'da yapılan seminerlerle sona erdi.

Inter Sigorta hedeflerini aştı

Sektörün en genç şirketleri arasında yer alanan Inter Sigorta, üst yönetim ve şirket yöneticilerinin katıldığı performans toplantısını geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. Toplantıda bir konuşma yapan Inter Sigorta Murahhas Üyesi Nihat Karaköse, uzun bir hazırlık dönemi olan 1997 yılında 424 milyar prim üretimi gerçekleştirdiklerini ve bu üretimin beklenenin ürezinde olduğunu söyledi.

Bayındır'dan THY'ye sağlık sigortası

THY ve Bayındır Hayat Sigorta; THY Sosyal Yardım Vakfı mensuplarının sağlık sigortasına sahip olabilmeleri amacıyla geçen yıl başlattıkları işbirliğine bu yıl da devam ediyor. 1998 yenilemeleriyle birlikte THY Grup Sağlık Sigortası kapsamında hizmet görecek olan sigortalı sayısı 750 kişiye ulaştı. Bayındır Hayat ile THY Personeli Sosyal Yardım Vakfı'nın yapmış olduğu protokole göre, halen THY bünyesinde çalışanlar ile THY'den emekli olmuş ve vakıftan ikinci emeklilik maaşı alan 64 yaşın altındaki emekliler, aileleri ve 24 yaş ve altındaki bekar kardeşleri Grup Sağlık Sigortası anlaşması avantajlarından faydalanabilecekler.


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı