Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Demir attım

Galatasaray’ın Kolombiyalı file bekçisi, "Sezon sonunda yönetimimiz ’Devam et’ derse oynarım. ’Oynama’ derse de kaleci antrenörlüğü yapacağım. Kaleci yetiştiren okul açacağım" diye konuştu.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’ın tecrübeli kalecisi Mondragon, hakkında yapılan söylentilere cevap vererek gelecek ile ilgili planlarını anlattı. Bundan sonraki spor hayatını da Türkiye’de devam ettirmek niyetinde olduğunu vurgulayan Mondragon, "Miami’de evim var. Kışın oradayım. Ama Bodrum’da villa ve arsa aldım. Türkiye’de kalmayı ve yaşantımı bundan böyle burada sürdürmeyi düşünüyorum. Çünkü Türkiye’yi kendi ülkem gibi hissediyorum" dedi.

Futbol oynayacak gücünün olduğunu ve bu yüzden sahalarda mücadele edeceğine inandığını belirten Kolombiyalı file bekçisi şöyle konuştu: "Sezon sonunda yönetimimizle konuşacağım. Oynamaya devam et derlerse oynarım. Oynama derlerse kaleci antrenörlüğü yapmak istiyorum. Türkiye’de kaleci sıkıntısı var. Bu yüzden kaleci okulu açacağım. Semt semt dolaşarak fakir ve ve yetenekli sporcular bularak kaleci yetiştireceğim. Taffarel gibi yarım bırakarak gitmem. Ben kalıcı olmak istiyorum. Buradaki insanlar beni seviyor ben de onları seviyorum. Bu sevgi benim onlara yardımcı olmamı sağlıyor."

Mali sıkıntı yaşayan Galatasaray’da diğer futbolculardan ayrı olarak kendisine ödeme yapıldığı iddialarına da yanıt veren Mondragon, "Ben kimseden önce para almadım. Ufak bir para aldım onu da yeni yılda ihtiyaç sahiplerine dağıttım. Kulüpte bazı kişiler çoluk çocuk sahibi, onların kimler olduğunu da biliyorum. Bunları yaparken mutluluk duyuyorum. Bu heyecanı başka takımda bulamam. Birlikte olduğum kız arkadaşım da Türkiye’yi seviyor. Buraya demir attık" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler