« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Demetradze harika

Siyah beyazlı takımın İsveçli kalecisi, Nihat'a karşılık Real Sociedad'dan alınan Gürcü futbolcuya övgüler yağdırdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Asper, ‘‘Oynadığı bütün takımlarda başarılı olan Demetradze, futboluyla Beşiktaş tribünlerini ayağa kaldırır’’ dedi.

TOSHACK YÜZÜNDEN

Beşiktaş'ın İsveçli kalecisi Mattias Asper, Nihat'a karşılık Real Sociedad'dan transfer edilen eski takım arkadaşı Giorgi Demetradze'yi öve öve bitiremedi. ‘‘Demetredze harika’’ diyen Asper, Gürcü futbolcunun, kendisi gibi Toshack'la problemli olduğu için Beşiktaş'a geldiğini anlattı ve bu oyuncunun özelliklerini şöyle sıraladı:

BÜYÜK KAZANÇ

‘‘Orta sahada yırtıcı, presiyle rakibi yıldırır. Her zaman golü düşünen bir yapıya sahip. Bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjisi var. Birebirde geçemeyeceği oyuncu yoktur. Forvette oynayan Ahmet Dursun ve İlhan Mansız'ın en büyük yardımcısı olacaktır. Oynadığı takımlarda başarılı olan Demetradze, Beşiktaş için büyük bir kazanç.’’

TARTIŞILMAZ

Asper, Demetradze'nin 4-4-2 sistemiyle oynayan takımlarda daha faydalı olduğunu belirterek, ‘‘Feyenoord ve Dinamo Kiev gibi güçlü takımlarda oynayan bir oyuncunun kalitesi tartışılmaz. R.Sociedad'da da başarılıydı. Ancak, o da benim gibi Toshack’la anlaşmazlığa düştü ve Beşiktaş'a geldi. Demetradze, futboluyla Beşiktaş tribünlerini ayağa kaldırır’’ diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz