ANKARA HABERLERİ

Demetevler’e asansör uyarısı

Hürriyet Haber
28.02.2016 - 16:57Son Güncelleme :

Yenimahalle Belediyesi, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve Başkent Doğalgaz işbirliği ile ‘Güvenli Asansör ve Doğalgaz Kullanımı’ konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Hürriyet Haber

Toplantı için özellikle eski binaların ve asansörlerin bulunduğu Demetevler bölgesini seçen yetkililer, yeni yönetmelikler, güvenli asansör ve doğalgaz kullanımı hakkında bilgi vererek, vatandaşların sorularını da cevapladı. Doğalgaz için bacalı kombilerden hermetik kombiye geçilmesi ve asansör güvenliği için de periyodik kontrollerin önemine dikkat çeken yetkililer, kontrollerin aksatılmaması gerektiğini vurguladı. Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, “Yenimahalle Belediyesi, bölgemizdeki asansörlerin bakımı ve onarımı ile ilgili Ankara Makine Mühendisleri Odasıyla bir protokol yaptı. Bölgemizde bakım ve onarımlar onlara ait” dedi. 

GÜVENLİ OLMAYAN ASANSÖRLER MEVCUT

İnşaat mühendisi olan Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu ise Demetevler’de güvenli olmayan asansörlerin bulunduğuna dikkat çekti. Neslihanoğlu, “Bilindiği gibi Demetevler bölgesinde bulunan binaların büyük bir kısmı imar affından faydalanan ve standartlara çok da uymayan binalardan oluşmakta. Bu binalarda çok da güvenli olmayan asansörler mevcut. Bu asansörlerin çoğu da binalara sonradan monte edilmiştir. Yani projede olmayan sonradan merdiven kovalarına ya da havalandırma boşluklarına sonradan ilave edilmiştir. Bu yüzden bunların sıkı kontrol altında tutulması gerekmektedir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Demetevler’e asansör uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 16 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Demetevler’e asansör uyarısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı