« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Demek ki bağıran kazanmıyormuş

Sezon içinde diğer kulüp başkanlarının “bağıran kazanıyor” diye demeçler verdiğini hatırlatan Özgener, “Ancak Sayın Yazıcı bu anlayışı yıktı” diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TÜRKİYE Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Süper Lig’de şampiyonun belirlendiği pazar akşamı için ilginç tespitlerde bulundu. 2006 yılında oynanan ve sık sık duraklayan Denizlispor-Fenerbahçe karşılaşmasını hatırlatan Özgener, bu kez aynı futbol dışı görüntülerin yaşanmadığına dikkat çekti.

Denizli gibi olmadı

Federasyon Başkanı şöyle konuştu: “Dikkat ettiniz mi, o dönem iki şampiyonluk maçının bitişi arasında tam 16 dakika fark vardı. Denizli’deki maç sahaya atılan konfetiler nedeniyle zamanında bitmemiş, Galatasaraylı futbolcular şampiyon olup olmaklarını öğrenebilmek için saha içinde 15 dakikadan fazla beklemek zorunda kalmıştı.

Biz o günden de ders çıkararak, bu sezonun son haftası için gerekli her türlü tedbiri aldık. Gerek İstanbul, gerekse de Bursa’da emniyet ve yetkili kişilerle konuştuk. Hem Fenerbahçe-Trabzonspor hem de Bursaspor-Beşiktaş maçının aynı anda başlayıp bitmesi için büyük özen gösterdik ve bunu başardık. Sahaya konfeti atılmaması, oyunun durmaması ve herhangi bir aksaklık yaşanmasının da önüne geçtik.”

Yıldırım’a gönderme

Özgener ayrıca, bir adım daha öteye giderek şampiyonluğu kazanan Bursaspor’un Başkanı İbrahim Yazıcı’ya da teşekkür etti. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın hakemlerle ilgili konuşmasından sonra diğer kulüp başkanlarının da “bağıran kazanıyor” diye demeçler verdiğini belirten Özgener, “Ancak Sayın İbrahim Yazıcı bu tutumun dışında kaldı. Böylece ‘bağıran kazanır’ anlayışını yıktı. Bunun için kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler