« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Demba Ba'yı Adanaspor'a veriyoruz!

Törende siyah beyazlıların başkanı Fikret Orman, “Yurt dışından ilgilendiğimiz oyuncuları ortak sermayeyle alıp, Adana’da oynatmak istiyoruz. Zamanla Adanaspor’da hisse sahibi olacağız ama büyük hissedar olmayacağız” dedi. Akgül ise, “İyi niyetimizi kamuoyu önünde herkese açıklıyoruz” diye konuştu.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

ADANASPOR ile Beşiktaş, Antalya’daki Gloria Sports Arena’da işbirliği anlaşması yaptı. İmza töreninde siyah beyazlıların başkanı Fikret Orman, Adanaspor Başkanı Bayram Akgül ve Beşiktaş yöneticileri Ahmet Ürkmezgil ile Deniz Atalay hazır bulundu. Başkan Orman, “Bu projede Adana’ya patron değil, işbirlikçi olduk. Adanaspor’un büyük hissedarı olmayacağız” dedi.
“Adanasporlulara vereceğiniz bir müjde var mı” sorusuna Fikret Orman esprili bir dille, “Demba Ba’yı Adanaspor’a yollamayı düşünüyoruz” cevabı verdi. Orman ayrıca, “Projenin başında Gökhan Keskin olacak. Adanaspor’un da sportif direktörü olacak” ifadelerini kullandı.

‘PiLOT TAKIM YAPMA AMACIMIZ YOK’

ORMAN’ın sözlerinden satırbaşları şu şekilde oldu...

Ortak adımlar Beşiktaş’ın, Adanaspor A.Ş. üstünde hisse almasıyla oluşacak. TFF’nin düzenlemelerinden sonra projeyi geliştireceğiz. Adana’yı pilot takım yapma niyetimiz yok.
Beşiktaş, Kanarya sevenler derneği değil. Milletin parasını harcıyoruz. Burası futbolcu yetiştirip piyasaya salma yeri değildir. UEFA’nın finansal fair-play kurallarını daha fazla ağırlaştığını görerek stratejimiz gereği kardeş takım yaratma ihtiyacı doğmuştur.
Yurt dışından ilgilendiğimiz oyuncular var. Bu oyuncuları ortak sermayeyle alarak Adanapor’da oynamasını istiyoruz. Chelsea’den bazı oyuncuları Beşiktaş’ta oynatma gibi bir iş birliği yaptığımızda “bravo” derken, neden Adanaspor olunca yanlış bakılıyor.

‘ANLAŞMA BAŞKA YERLERE ÇEKiLMESiN’

ADANA Başkanı Bayram Akgül ise şunları söyledi...

2009’da lisans talimatnamesinin 17. maddesinde, “Bir hissedar, ikiden fazla kulüpte hisse sahip olursa onları yarıştırmayız” diyor. UEFA’da ve FIFA’da ise, “Hissedar olabilir ama yönetimde olmaz” diyor.
Adanaspor’un, Süper Lig’e çıktığında yarışmama gibi bir durum yok. Yalnız daha tehlikeli bir şey var. Biri çıkıp 4 büyük kulüpten hisse alırsa o kulüpler ligde yarışamazlar. TFF’ye başvurumuzu yaptık. Umarım adımlar atılır.
Ligin son maçı Beşiktaş, başka bir takımla oynuyor. Beşiktaş’ın verdiği kiralık oyuncu da o takımda kaleci olarak oynuyor. O kaleci topu çıkarır mı, çıkarmaz mı? Olaya kötü yaklaştığımız da çocuk ölü doğar. Biz burada iyi niyetle kamuoyunun önünde herkese açıklıyoruz. Böyle bir şey olursa ligin ilk maçı Beşiktaş-Adanaspor arasında oynanır şaibe dedikoduları ortadan kalkar.

Demba Bayı Adanaspora veriyoruz

‘Kardeşlik’ pozu verdiler

BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Fikret Orman, Adanaspor Başkanı Bayram Akgül ve turuncu beyazlı ekibin futbolcu ile yöneticileri hep birlikte ‘kardeşlik’ fotoğrafı çektirdi.

Ba, gerçekten gidebilir mi?

Kenan BAŞARAN

BA, Adana’ya gitmeyecek belki ama yakında onun gibi yıldızlar Adana veya Cizre’ye gidebilecek. Bunun nedeni Orman’ın açıklamasında saklı...

1-Bu hamlede UEFA Finansal Fair Play kriterlerinin etkisi var.
2-Kulüp gelecekte Adanaspor’da hisse almayı hedefliyor.
3-O zaman iki kulüp oyuncu alışverişi ile mali yükü hafifletir.
4-M.City, ABD’de New York takımını aldı. Ama Beşiktaş’ınki çok farklı bir model...
5-Manchester City UEFA yasalarındaki boşluktan yararlanıyor.
6-New York, City’den yüksek bedellerle oyuncu alabilecek.
7-Manchester City böylece Messi’nin parasını bulmuş olacak.
8-Bu yöntemi gücü olan bütün büyük kulüpler uygulayabilir.
9-Beşiktaş-Adana modeli hisse satışı sonrası netleşecek.
10-Beşiktaş’ın asıl amacı, mali yapıyı ıslah edebilmektir.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler