« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Demba Ba ve Moussa Sow camide buluştu

Beykoz Müftülüğü’ne bağlı Görele Köyü Camii’nin düzenlediği sohbete katılan Beşiktaşlı Demba Ba ile Fenerbahçeli Moussa Sow, “Türkiye’yi Müslüman bir ülke olduğu için tercih ettik ve bundan da büyük mutluluk duyuyoruz” dediler.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bir yanda Beşiktaş’ın süper golcüsü Demba Ba, diğer yanda Fenerbahçe’nin yıldızı Moussa Sow... Senegalli iki iyi arkadaş, dün Beykoz Müftülüğü’ne bağlı Görele Köyü Camii’nin düzenlediği sohbete katıldı.

Müslüman olan Ba ile Sow, İslam dini ve Müslümanlık üzerine konuşurken, verdikleri örneklerle de dinlerine ne kadar bağlı olduklarını gösterdiler... Sadece Habertürk’ün takip ettiği sohbette Demba Ba, gücünü namazdan aldığını söyledi ve herkesin dürüst olması gerektiğini vurguladı. Sow ise oruç tutmanın kendisine güç verdiğini belirtip, “Allah’a şükür ki Müslüman doğduk. Mümkün olduğu kadar vecibelerimi yerine getiriyorum. Orucumu sürekli tutarım. Sadece şunu söylemek isterim; oruç bana güç veriyor” şeklinde konuştu.

DEMBA BA: İNŞALLAH G.SARAY’A GOL ATARIM
Sohbette konu futbola da geldi... Siyah-Beyazlı oyuncu Demba Ba, kendisine “Galatasaray derbisinde gol at” denmesi üzerine gülerek “İnşallah” karşılığını verdi. Demba Ba gollerden sonra secdeye kapanmasıyla ilgili ise “Allah’a şükrediyorum” ifadelerini kullandı. Uzun süren dini konuşmaların ardından iki yıldız alkışlarla camiden ayrıldı.

Moussa Sow ve Demba Ba, bu yılın Haziran ayında birlikte Umre'ye gitmişti. (Habertürk)


Bunları da Beğenebilirsiniz