Delmenhorstlular sonbahar şenliğinde buluştu

DHA
23.09.2014 - 14:09 | Son Güncelleme:

Almanya'nın Delmenhorst kentinde Milli Görüş Mevlana Camisi tarafından 'Sonbahar Şenliği' düzenlendi

Bu yıl ikincisi düzenlenen şenlik izinden dönen Türkleri aynı alanda buluşturdu. İki gün süren şenliğe Türklerin yanı sıra çok sayıda Alman da katıldı. Şenlikte en çok eğlenenler ise çocuklar oldu. Çocuklar için özel oyun alanları kurulup çeşitli yarışmalar düzenlendi. Kadın kolları Türk mutfağından yemekleri ziyaretçilere ikram ederken, erkekler de kebap ve döner yaptı. İlginin yoğun olduğu şenlikte çaylar demlendi, lokma tatlılar döküldü.

REKORTMEN SPORCUMUZ GÖSTERİ YAPTI

Şenliğin en dikkat çekici gösterisi ise bu yıl top sektirme alanında iki dünya rekoru kırarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başaran top cambazı Sinan Öztürk'ün yaptığı şov oldu. Rekortmen sporcu futbol topuyla inanılmaz hareketler yaptı. Öztürk'ün gösterisini çocuklar büyük bir dikkatle izledi. Almanya'nın en iyi top cambazlarından biri olan Sinan Öztürk, önümüzdeki yıl 5 dünya rekoru daha kırmayı hedeflediğini söyledi.

AMAÇ KAYNAŞMAK VE HASRET GİDERMEK

Şenliği organize edenlerden Turan Erdoğan amaçlarının insanları bir araya getirmek olduğunu söyledi. Şenlikleri daha önce kermes adı altında yaptıklarını söyleyen anlatan Erdoğan, ?İnsanlarımız izinden geldi. Amaç uzun zamandır birbirlerini görmeyen insanlarımızı bir araya getirmekti. Bu yıl ikinci şenliğimizi düzenledik. Etkinliğe insanlarımız kadar Alman dostlarımız da büyük ilgi gösterdi. Bu şenliklerin yapılması Almanya'da çok önemli. Katkı gösteren herkese teşekkür ediyorum? dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı