Delmenhorst’da Sonbahar Şenliği

Mehmet UZUN-DELMENHORST,(DHA)
12.10.2015 - 13:07 | Son Güncelleme:

Kuzey Almanya'nın Delmenhorst kentindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Merkez Camisi tarafından “Sonbahar Şenliği” düzenlendi. Bu yıl ikincisi organize edilen ve üç gün süren kermeste kuzu çevirme yapılarak misafirlere ikram edildi.

Hem camiye maddi destek sağlamak, hem de Türklerle Almanları kaynaştırmak amacıyla düzenlenen kermese ilgi oldukça fazlaydı.Sonbahar Şenliği adı altında düzenlenen etkinlikte kuzu çevirme, kebap türleri, lahmacun, balık, tatlı çeşitleri ve et döner satışı yapıldı.Merkez Camisi kermesine Delmenhorst dışından çok sayıda Türk ve yabancı konuk da geldi.

Delmenhorst’da Sonbahar Şenliği

Cami kadın kollarının desteğiyle organize edilen kermeste çocuklar da unutulmadı.

Delmenhorst’da Sonbahar Şenliği

Cami Başkanı Mahmut Andız kuzu çevirmeye Türk ve Alman misafirlerin büyük ilgi gösterdiğini, yapılan her iki kuzu çevirmenin anında tüketildiğini dile getirdi.Delmenhorst kentinde birlik ve beraberliğin örnek teşkil ettiğini vurgulayan Andız, “Burada çok güzel bir dayanışma var. Diğer cami ve derneklerle çok güzel bir birlikteliğimiz var. Kim dernek veya cami adına kermes düzenlerle oraya gidip destek veriyoruz. Kermesin asıl amacı da zaten birlik ve beraberliği pekiştirmek” dedi.

Delmenhorst’da Sonbahar Şenliği

 Delmenhorst’da Sonbahar Şenliği

Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı