Dünya Haberleri

DÜNYA

  Delmenhorst Belediyesinde ilk kez bayram resepsiyonu verildi

  Mehmet UZUN, DHA
  27 Haziran 2017 - 13:06Son Güncelleme : 27 Haziran 2017 - 13:06

  Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaletine bağlı Delmenhorst Belediyesi, ilk kez Ramazan Bayramı resepsiyonu verdi.

  SPD’li Belediye Başkanı Axel Jahnz tarafından verilen resepsiyona, cami başkanları, kilise temsilcileri, dernek başkanları ve parti temsilcileri katıldı. Belediye binasında verilen resepsiyonun açılış konuşmasını Belediye Başkanı Jahnz yaptı. Jahnz, belediyede ilk kez Müslümanların bayramı için bir organizasyon yapıldığını, bundan da mutlu olduklarını söyledi. Belediye Başkanı Axel Jahnz, “Tüm Müslümanların bayramını kutluyorum” dedi.

  Delmenhorst İl Genel Meclis Üyesi Murat Kalmış ise önceki belediye başkanlarının söz vermesine rağmen belediyede bayram resepsiyonunun verilmediğine ve bunun kendilerini çok üzdüğüne dikkati çekti. Kalmış, “Almanya’da birçok ilde bayramlaşma bir geleneksel hale geldi. Bizim kentte ise ilk kez oluyor. Belediye başkanına teşekkür ediyorum” dedi.

  BELEDİYE BİNASINDA KURAN OKUNDU

  Bayram resepsiyonunda yapılan konuşmaların ardından Engin Doğan tarafından Kuran-ı Kerim okundu. Alman davetliler Kuran-ı Kerim okunurken dikkatlice dinledi. Resepsiyonun son bölümünde belediye başkanı Türk davetlilerin yanına giderek herkesle bayramlaştı. Mevlana Camisi Basın Sözcüsü Ahmet Arslan da, “Bu resepsiyon bizi çok mutlu etti. Daha önce talep etmemize rağmen bunu gerçekleştirememiştik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı