Ege Haberleri

EGE

  Delinin zoru doktora bıçak

  Hürriyet Haber
  08 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 08 Aralık 2000 - 00:01

  EGE Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Polikliniği'nde dün saat 09.30 sıralarında, 4 yıldır çeşitli aralıklarla, ‘‘Kişilik bozukluğu ve psikopatlık’’ tarısıyla tedavi gören Celalettin Yağız, sırada bekledikten sonra Uzman Dr. Selami Karaaslan'ın odasına girdi. Doktor, yanında hasta olduğunu söyleyince çıkan Yağız, bir süre sonra tekrar içeri girdi.

  Boğazından yaraladı

  DOKTOR yine çıkmasırnı söyleyince, Yağız cebindeki ekmek bıçağını çıkarıp saldırdı. Karaaslan, boğazına doğru sallanan bıçaktan kendini korumaya çalışırken, bağırarak yardım istedi. Hasta yakınları ve güvenlik görevlileri yardıma koşarak eli bıçaklı saldırganı etkisiz hale getirdi. Kulak ve ense kısmıyla kolundan yaralanan 48 yaşındaki Karaaslan Acil Servis'te tedavi altına alındı, hayati tehlikesi olmadığı belirtildi.

  Bunalıma girdim

  KAPICILIK yapan ve annesiyle yaşayan Yağız karakola götürüldü. Yağız, ‘‘Sevdiğim kız beni terkedince bunalıma girdim. Tedavi görüyorum. Son üç gündür hiç uyumadım. Hastaneye geldim. Fakat beni muayene etmediler. Doktorlar benimle ilgilenmedi. Böyle olmasını istemezdim, üzgünüm’’ dedi. Bornova Adliyesi'nde Nöbetçi Savcılığı’na sevkedilen Celalettin Yağız serbest bırakıldı.

  EGE Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Geylani Özok, hastanın 4 yıldır aralıklarla tedavi gördüğünü belirterek, ‘‘Hastaya ‘Kişilik bozukluğu ve psikopatlık’ teşhisi konmuş. Manisa'da da yatarak tedavi görmüş. Daha önce de iki doktora saldırmış. Bu tür olayların yaşanmaması için daha sıkı önlem gerekir. Bu da kadro ve imkanla olur’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı