KOCAELİ HABERLERİ

Delinatör Trafik İşaretleri İle Kartepe’de Trafik Güvenliği Artacak

IHA
31.07.2015 - 17:50Son Güncelleme :

KARTEPE BELEDİYESİ ŞERİT İHLALİNİ ÖNLEMEK AMACIYLA DELİNATÖR TRAFİK İŞARETLERİNİN MONTAJINI HIZLANDIRDI.

IHA

Kartepe Belediyesi, kazaların önlenmesi ve trafik sıkışıklığının oluşmaması için trafik işaretleri montaj işlemlerini yoğunlaştırdı.
Kartepe Belediyesi, Seka Kamp yolunun genişletilmesi ve asfaltlanması çalışmalarını tamamlarken, Seka Kamp yolunda araçların güvenle seyir etmelerini sağlamak ve trafik sıkışıklığını önlemek amacıyla trafik işaretlemelerine devam ediyor. Kentin pek çok yerinde gerçekleşen yol çalışmaları sonrasında yollar, şerit ayırıcı delinatör trafik işaretleri ile bölünerek sürücülerin uyarılması ve yol güvenliği sağlanıyor. Yol güvenliğini arttırmak için ve yol çizgilerine yardımcı olarak kullanılan şerit ayırıcı delinatör trafik işaretleri, şerit ihlalleri oluşabilecek noktalara çakılıyor. Yol tabelaları ve yol çizgilerini destekleyici olarak uygulanan şerit ayırıcı delinatör trafik işaretleri ile şerit ihlallerini engelliyor. Zabıta Müdürlüğü ekiplerince monte işlemleri yürütülen bu şerit ayırıcı delinatör trafik işaretleri, hız azaltmak için şehir içi trafiğinde, kavşaklarda, tehlike arz eden yerlerde, yaya geçişlerinde ve okul önlerinde trafik güvenliğine katkıda bulunacak.
Bu anlamda Seka Kamp Yolu’na da şerit ayırıcı delinatör trafik işaretleri monte edilerek, cadde üzerine araç park edilmesi engellenip, trafik sıkışıklığı önlenmiş olacak. Ayrıca yaya geçiş yollarının giriş ve çıkışlarına şerit ayırıcı delinatör trafik işaretleri monta edilerek yaya yollarına araç park edilmesi engellenmiş olacak. Zabıta Müdürü Selman Çelik, 2015 Yılı içerisinden yaklaşık 400 adet şerit ayırıcı delinatör trafik işaretinin yaya yolları giriş ve çıkışlarına, kavşaklara ve bulvar ve caddelere monte edilerek yol güvenliğinin sağlanmış olduğunu belirtti. Buna ek olarak muhtelif cadde üzerlerine yapılan asfalt setler boyanarak araç sürücülerin uyarılması amaçlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Delinatör Trafik İşaretleri İle Kartepe’de Trafik Güvenliği Artacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Delinatör Trafik İşaretleri İle Kartepe’de Trafik Güvenliği Artacak haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:02
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:20
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı