GeriFutbol Deliler evi F.Bahçe
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Deliler evi F.Bahçe

Deliler evi F.Bahçe
refid:15060128 ilişkili resim dosyası

Alman Kölnerexpress Gazetesi, sarı lacivertli kulübün Daum’la devam kararı almasını bu şekilde yorumladı.

DAUM'UN AÇIKLAMASI - Web TV

ALMAN basını Christoph Daum’un Fenerbahçe’de kalmasını sürpriz bir gelişme olarak nitelerken, ilginç yorumlar yaptı.

Kölnerexpress: “Deliler evi Fenerbahçe”
Herkes dün sabahki toplantı sonrasında Daum’un işine son verilmesini bekliyordu ancak Fenerbahçe, milyonlarca Euro’luk tazminatı ödememek için bunu yapmadı.

Financial Times Deutschland: “Fenerbahçe’den Daum’a kirli oyun”
Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de Daum = Başarı anlamına geliyordu. Ancak bu sefer Daum’a faul yapıldı.

Kicker: “Daum Fenerbahçe’de kalıyor”
Daum: 2012 yılına kadar sözleşmem var. Fenerbahçe ile ilgili büyük planlarım var.

Sport 1: “Garip Fenerbahçe”
Bütün yaşananlara rağmen Fenerbahçe Daum ile çalışmaya devam kararı aldı.

Spox.com: “Fenerbahçe’den dönüş”
İstanbul kulübü sürpriz bir karar aldı. Daum yeni sezonda sportif direktör Aykut Kocaman’ın altında çalışacak.

İstanbul tehlikeli

Bu arada Alman basınına açıklama yapan Daum, yöneticiler tarafından tehdit edildiği iddiaları için, “Bana sadece, ailem ve benim için İstanbul’da kalmamın tehlikeli olabileceği söylendi. Yoksa tehdit olmadı. Şimdi de herhangi bir koruma almayacağım” dedi. Daum, Alman gazetecilerin, “Bundan sonra size bir zorluk çıkarılacak mı?” sorusuna ise, “Bunu sizin tahmin gücünüze bırakıyorum” cevabını verdi.

Kaosa ‘Evet’ dediler

F.BAHÇE yöneticileri ile Daum arasında dün yaşananlar Türk futbol tarihine geçecek cinstendi. İki taraf da para pazarlığı yapmadan kendi şartlarını kabul ettirmeye çalışıyordu. Ama kulübün bir kaosa sürüklendiğini ve bu restleşmenin önümüzdeki sezon takımı olumsuz etkileyeceğini kimse hesaplamıyordu. Nasıl mı?..

Aykut Kocaman, haftalardır bir teknik direktör gibi çalıştı. Transfer edilecek futbolcuları belirledi. Hatta yardımcılarını bile belirledi. Şimdi yeniden başa döndü.

Christoph Daum, yönetim aleyhine hemen her şeyi söyledi, “Ya Aykut ya ben” diye rest çekti. Ama yönetim restini görünce çarketti.

Fenerbahçe yönetimi, “Beni tehdit ettiler”, “Bir transfer bile yaptırmadılar” diyen Daum’u, ‘tazminat ödememek’ için takımın başında tuttu ve bir kaosa imza attı.

Daum’a rahat yok

Yönetim Daum’a rahat çalışma ortamı bırakmayacak. Tüm yardımcılarını kulüp seçecek. Daum artık başkana değil sportif direktör Aykut Kocaman’a bağlı olacak.

Daum sözleşmede belirtilen kuralların dışına çıktığı an kulüp kendisini resmi yollardan uyaracak ve anlaşmaya uymadığı için tazminatsız gönderebilecek.

F.Bahçe, Daum’un sağlık raporunun olumsuz çıkmasını bekleyecek ve sık sık onu kontrole gönderecek. Böylece Alman hocanın üzerindeki baskıyı artıracak.

Kocaman’ın adı yazılmadı

F.BAHÇE Kulübü’nün dün Daum hakkında yaptığı resmi açıklamada ilginç bir nokta gözlerden kaçmadı. Geçtiğimiz sezon sportf direktör Aykut Kocaman’a değil başkan Aziz Yıldırım’a bağlı çalışan Alman teknik direktörün bundan böyle, “Sportif direktörlük modeline bağlı kalınarak” çalışacağı ifade edildi. Açıklamada sadece “Sportif direktörlük” modelinin vurgulanması ve Aykut Kocaman isminin geçmemesi, “Yönetim Kocaman’ın ismini sportif direktör olarak açıklamıyor çünkü teknik direktör olacak” yorumlarına yol açtı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle