Ege Haberleri

EGE

  Deliler azıttı

  Hürriyet Haber
  18 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 18 Aralık 2000 - 00:01

  Suç işleyen ve bir yıllık tedavi süresi sonunda taburcu edilen akıl hastaları dehşet saçıyor. Peşpeşe işledikleri cinayetler toplumu huzursuz ediyor, korku yaratıyor

  İZMİR'de son on günde tedavi görüp normale döndükleri öne sürülerek yeniden toplumun arasına salınan akıl hastaları 2 kişinin ölümüne, 2 kişinin de yaralanmasına neden oldu. Peşpeşe gelen saldırılar, vatandaşlar arasında paniğe yol açtı.

  Kızınca canavar

  TEDAVİDEN sonra döndükleri toplumsal yaşama uyum sağlamakta zorlanan psikiyatri hastaları, öfkelendiklerinde tutulmuyor. Bu durumda canavar haline gelen bu kişiler çevrelerine kan kusturuyor.

  Özgürce dolaşma

  BORNOVA, Kemeraltı ve son olarak Güzelyalı'da dehşet yaşatan katil delilerin, tedavilerinin ardından, ‘‘Sosyal şifa bulmuştur’’ raporuyla elini kolunu sallayarak topluma karışması, tehlikeyi artırıyor.

  Kişilik bozukluğu ve psikopatlık’’ tanısı konulan Celalettin Yağız'ın (solda) Dr. Selami Karaaslan'ı yaralamasının ardından, 3 hafta önce taburcu edilen Celalettin Gören(ortada) arkadaşını bıçakla öldürüp kulağını kesti. Son olarak şizofren Kamil Eryuva babasının gözünü bıçakla oyup, penisini kesti.

  UZMAN GÖRÜŞÜ

  Kontrol şart

  MANİSA Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Psikiyatrist Dr. Levent Ermete, bu tür kişilerin bakım ve takibinden ailenin sorumlu olduğunu söyledi. Ermete, bu hastaların kışkırtılmaması, iyi davranılması ve ilaçlarının düzenli verilmesi gerektiğini anlattı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı