Gündem Haberleri

  Deli saçması iftiralar

  Hürriyet Haber
  11.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ayvaz Korkmaz'ın iddiaları İsmet Abi'yi çok kızdırdı

  DTP Genel Başkan Vekili İsmet Sezgin, Ayvaz Kormaz'ın rüşvet iddialarıiçin, ‘‘Deli saçması, iftira. Külliyen yalan’’ dedi.

  Sezgin, ‘‘Sözkonusu fabrika 30 sene evvel kurulmuştur. Söylenen şeyler gayrıciddi bir iddiadır. Herkes İsmet Sezgin'i tanır’’ diye konuştu.

  Sezgin, Aydın'daki Alkim fabrikasını ekonomik darboğaza düştüğü zaman satmak istediklerini söyleyen ilgilileri, ‘‘Aman dikkat edin karapara sahipleri almak isteyebilir. Mafya işin içine girebilir’’ diye uyardığını söyledi. Sezgin, bir esrar kaçakçısının sözüne güvenilerek kendisinin karalanmaya çalışıldığını belirterek, ‘‘Şimdiye kadar atılan hiçbir iftiranın üzerimde izi kalmadı. Ben bu milletin İsmet abisiyim’’ dedi. Buna benzer bir iddianın iki yıl önce de gündeme geldiğini anımsatan Sezgin, yazılı açıklamasında da, şöyle dedi:

  ‘‘O iftirada rakam 2 milyon dolar idi. Şimdi ise meblağ 300 bin dolara inmiş, Rolex saat ve pırlanta ile takviye edilmiş. Külliyen yanlış bir iftiradır. Ben ne bir kuruş aldım ne de hediye. Fabrikanın kurulmasında da çok büyük emeğimin geçtiği doğrudur.’’

  Korkmaz dün bir gazetede yayınlanan ifadesinde şu iddiaları gündeme getirdi: ‘‘Eski bakan İsmet Sezgin, Kemal Sarıtaş'a Aydın'da Alkim Alimünyum adlı fabrikayı kurdurarak büyük kıyak yaptı. Kemal, Sezgin'e para vermek istedi. Ben ‘Ayıp olur. Değerli bir eşya al. Altın veya saat gibi' dedim. Kemal, Sezgin ve eşine Rolex saat, yine eşine bir pırlanta takım hediye etti. Hediyesini verirken, ‘Para getirecektim. Utandığımdan hediye aldım' demiş. Sezgin de, ‘Niye utanıyorsun' diyerek açık kapı bırakmış. Bunun üzerine sonraki tarihlerde Kemal, Sezgin'e parça parça 300 bin dolara yakın para verdi. Sezgin, Kemal'in kredi işlerini takip ediyordu.’’

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı