« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Deli miyim gideyim

Sarı kırmızılıların kendisini transfer etmek için geçen sene 3 ay peşinde koştuğunu belirten Çek futbolcu, "Takımla sorunum yok, yine de beni göndermek istiyorlar. G.Saray’da mutluyum. Türkiye’de başka takıma gitmem" dedi.

BAYRAM AYDIN
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY geçen sene teknik direktör Erik Gerets’in isteğiyle büyük umutlarla transfer edilen ancak tam bir hayal kırıklığı yaşayan ve yaşatan Marek Heinz, Cimbom için tam bir başağrısı oldu. Sarı kırmızılı kulüp, istediği verimi alamadağı Çek futbolcuyu göndermek istiyor, gönderemiyor. Buna karşın Heinz halinden memnun. Takıma girip oynamasa da parasını alıyor ve bu şartlar altında başka bir takıma gitmenin delilik olacağına değinerek ekliyor:

Sorunum yok ki

"Benim takımla sorunum yok, yine de beni göndermek istiyorlar. Ben G.Saray’da mutluyum. Niye burada aldığım paranın çok altında bir fiyata başka takıma gideyim."

G.Saray’ın Turkcell Süper Ligi’nde bir çok takıma önerdiği Heinz, "Türkiye’de G.Saray’dan başka takımda oynamak istemiyorum" diyerek karşı çıktı. Heinz, Borussia Moenchengladbach’ta yıllık 400 bin Euro’ya oynarken, geçen sezon G.Saray’a 1 milyon 300 bin Euro’ya imza attı. Geçen sezon sadece 16 maçta forma giyse de Heinz’ın parası ve alacakları tıkır tıkır ödendi.

Peşimden koştular

Ancak Çek futbolcunun, bu sezondan sözleşmesi gereği peşin ödenmesi gereken alacakları var. Buna bir de G.Saray’ın Alman kulübüne Çek futbolcunun transferi döneminden zamanında yapmadığı 1 milyon Euro’luk ödeme eklenince, Heinz konusunda G.Saray’ın mali olarak eli kolu bağlanıyor. Cimbom, mali sakıncalar nedeniyle Çek futbolcunun sözleşmesini tek taraflı feshedemiyor.

G.Saray’ın kendisi yüzünden içinde bulunduğu sıkıntıyı gayet iyi bilen Heinz da kulüp bulmak için çaba sarfetmiyor. Sarı kırmızılıların kendisini transfer etmek için aylarca peşinde koştuğunu ifade eden Heinz şöyle dedi:

G.Saray’ı seviyorum

"Galatasaray beni almak için 3 ay peşimde koştu. Şimdi Herkes bana kulüp bulmak için seferber oldu. Benim de çabalarım var, ama şu anda görüştüğüm kulüpler Galatasaray’dan aldığım paranın çok çok altında rakamlar teklif ediyorlar. Tabii ki bu önerileri kabul etmedim, edemem de. Burada aldığım paranın altında bir kulübe niye gideyim.

Ben Galatasaray’ı çok seviyorum. Türkiye’de de başka bir kulüpte oynamayacağımı yöneticilerimize de söyledim. Antrenmanlara çıkıyorum ve çalışıyorum. Hocamız Erik Gerets’in de beni sevdiğini biliyorum. Benim kulüple hiçbir sorunum yok, ama göndermek istiyorlar. Eğer bana bir kulüp bulunmazsa her halde Galatasaray’da kalacağım."

Erik Gerets: Heinz’ın transferi hataydı

G.SARAY Yönetimi’nin göndermek istediği Marek Heinz’ı, transferi için bastırıp onu sarı kırmızılı kadroya dahil ettiren teknik direktör Gerets de defterinden sildi. Belçikalı teknik adam, G.Saray yönetiminin almasını istediği futbolcular içinde transferini gerçekleştirdiği tek futbolcu olduğunu belirttiği Heinz için, "Transferini ben istemiştim. Kendisi iyi futbolcu, ancak Galatasaray’da bir türlü istenileni veremedi. Takımla kimyası uyuşmadı. Onun transferinde hata yaptık" dedi.

740 dakika oynadı

MAREK Heinz, geçen sezon Süper Lig’de 16, Avrupa’da 2, Türkiye Kupası’nda 4 maçta forma giydi. Ligde 1 maçta 90 dakika olmak üzere 740 dakika forma giydi 3 gol (Trabzon, Gaziantep, Denizli) attı. Kayseri ile oynanan şampiyonluk maçında sadece 1 dakika oynadı. Tromsö ile UEFA Kupası’ndaki iki maçta da 90’ar dakika forma giydi. Kupada ise 4 maçta 276 dakika oynayıp, 1 gole (Diyarbakır) imza attı.

Bunları da Beğenebilirsiniz