« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Delgado'ya sürpriz talip

Beşiktaş'ta kalıp, kalmayacağı tartışma konusu olan Delgado'ya, ülkesi Arjantin'den talip çıktı. Chacarita Juniors Teknik Direktörü Gamboa, siyah-beyazlı oyuncuyu kiralamak veya bonservisini satın almak için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Beşiktaş formasını sezonun ikinci yarısında yeniden giymeye hazırlanan kaptan Matias Delgado'ya, Arjantin'den sürpriz bir talip çıktı. Sakatlığı tamamen düzelmediği için sahalara döneceği tarih netleşmeyen yıldız oyuncunun siyah-beyazlı takımda kalıp kalmayacağı tartışmaya açılırken, Chacarita Juniors kulübü, Delgado'yu kadrosuna katmak istediğini duyurdu.

Gamboa: Çalışmalara başladık

Arjantin 1. Ligi takımlarından Chacarita Juniors'un Teknik Direktörü Fernando Gamboa, Beşiktaş'taki durumu henüz kesinlik kazanmayan Delgado'yu kiralamak veya bonservisini satın almak istediklerini söyledi. Gamboa, Arjantin'de TyC Sports'a yaptığı açıklamada, Clausura Ligi için takımı yönetecek bir maestroya ihtiyaç duyduklarının altını çizerek, Delgado'yu transfer etmek üzere çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Delgado'nun, Beşiktaş'taki durumunu araştırdıklarını kaydeden Chacarita Juniors'un teknik patronu, transferi gerçekleştirmek için siyah-beyazlı kulüpten gelecek her türlü öneriye açık olduklarını sözlerine ekledi.

Arjantin basını ise C. Juniors'un, Delgado için ısrarlı davranmasına rağmen bu transferde Beşiktaş ve yıldız oyuncunun alacağı kararın belirleyeceği olacağına dikkat çekti. Medyada çıkan haberlerde, Delgado'nun, geleceğiyle ilgili aldığı kararı henüz açıklamadığı da kaydedildi.

Sakatlığı yüzünden sözleşmesi dondurulan Delgado ayrılma kararı alırsa, Beşiktaş'taki yabancı kontenjanı krizi de çözülmüş olacak. Delgado gitmezse siyah-beyazlı takım devre arasında bir yabancıyla yollarını ayırmak zorunda kalacak.

7 aydır oynamıyor

Sakatlığından dolayı operasyon geçiren Matias Delgado, 9 Mayıs'taki Ankaraspor maçından bu yana hiç forma giyemedi. Yabancı kontenjanını boşaltabilmek için, anlaşmalı olarak sözleşmesi yarım dönem dondurulan Arjantinli futbolcu, yeni yeni takımla çalışmalara başladı.

Sözleşmesini 2011'e kadar uzatan Beşiktaş Yönetimi, bonservisini 7 milyon 750 bin dolar karşılığında Cola Turka'dan aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz