« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Delgado’yu dondurun!

Mustafa Denizli, sakatlığı nedeniyle en az 5 ay oynamayacak olan Arjantinli futbolcunun sözleşmesinin dondurulup yerine transfer yapılmasını istedi...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Mustafa Denizli, karın kasları ve kasıklarındaki sakatlık nedeniyle yarın İspanya’da bıçak altına yatacak olan Matias Delgado için yönetimden şok bir talepte bulundu: “Sözleşmesini dondurun.”

Alternatif bulmalıyız

Önceki gün başkan Yıldırım Demirören’le bir görüşme yapan Mustafa Denizli, yeni sezon öncesi kendisini en çok düşündüren konunun Matias Delgado’nun durumu olduğunu söyledi. Arjantinli futbolcunun ameliyattan sonra en az 5 ay sahalardan uzak kalacağını hatırlatan tecrübeli çalıştırıcı, “Delgado sezon biter bitmez ameliyat olsaydı, ekim ayında sahalara dönebilirdi. Ama şimdi dönüşü aralık ayını bulacak. Bu çok uzun bir süre. Bu süreçte bizi hem Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde hem Türkiye’de çok zorlu maçlar bekliyor. Elimde Delgado’nun dışında oyun kuruculuk görevini yapacak bir tek Yusuf var. Yusuf’un bu yoğun maç trafiğini tek başına kaldırması mümkün değil. Mutlaka bir alternatif bulmalıyız. Önce yurt içine bakalım; bulamazsak Delgado’nun sözleşmesini bir yıllığına dondurup, yabancı bir oyun kurucu alalım” diye konuştu.

Babasıyla görüşülecek

Başkan Yıldırım Demirören ise, Delgado’nun aynı zamanda menajerliğini yapan babasını İstanbul’a çağırdıklarını belirterek, “Bu konu bizi de rahatsız ediyor. Sezonun en önemli bölümünde faydalanamayacağımız bir oyuncuyu boşu boşuna kadroda tutmaya gerek yok. Babasıyla konuşup, sözleşmeyi dondurmayı teklif edeceğiz. Mutlaka anlaşacağımıza inanıyorum” cevabını verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz