« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Delgado beni huzursuz etti

Fink gösterdiği performans ile Beşiktaş’ta kalmayı hakketiğini belirtirken, “Delgado’nun takıma döneceği ile ilgili duyumlar aldığım zaman doğal olarak hoşuma gitmedi” dedi.

Övünç ÖZDEM / DHA
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’a sezon başında Almanya’nın Eintracht Frankfurt takımından transfer olan Michael Fink, siyah beyazlı takımın formasını giydiği ilk haftalarda performansının yetersiz olduğu konuşulmuştu. Alman oyuncu ilerleyen haftalarda formuna kavuştu ve Kartal’ın ilk 11’inin değişmezlerinden biri oldu. Fink, Beşiktaş’a ilk transfer olduğu dönemde biraz bocaladığını kabul ederken, bu durumun çok normal olduğunu söyledi.

Kartal doğru tercih

Alman panzeri, “Ben yeni bir ülkeye geldim. Benim için her şey yeniden başladı. İlk dönemlerde biraz bocalamam çok normal. Futbolda böyle şeyler var. Ancak zaman ilerledikçe bu süreci geride bıraktım. Şu anda hem ben hem de takımım iyi durumda. Beşiktaş’a geldiğim için ve sezon başı böyle bir tercih yaptığım için çok mutluyum. Ayrıca İstanbul’u çok seviyorum” dedi.

Tecrübeli oyuncu Beşiktaş’ta yedek kaldığı dönemde, devre arasında Matias Delgado’nun takıma dönmesi sebebiyle Beşiktaş ile yollarının ayrılabileceği yönündeki haberlerin hoşuna gitmediğini söyledi.

Sürekli oynadım

Fink son haftalarda gösterdiği performans ile Beşiktaş’ta kalmayı hakketiğini düşündüğünü belirtirken, “Bu konu ile ilgili duyumlar aldığım zaman doğal olarak hoşuma gitmedi ve bu durum kimsenin hoşuna gitmez. Ancak ben son maçlarda sürekli oynadım. Gösterdiğim performans ile burada oynamayı ve kulübümde kalmayı hak ettiğimi düşünüyorum” diye konuştu. Fink şampiyonluğun kolay kazanılmayacağının takım olarak farkında olduklarını, ama bu hedefleri doğrultusunda ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Panzerler vurdu

BEŞİKTAŞ’ın orta sahasında yer alan Fink ve Ernst, aynı bölgedeki Yusuf, Tabata ve Tello’dan daha başarılı bir performans sergiledi. İki Alman, ilk yarıda 3 gol attı. Ernst, bin 335 dakikayla en çok sahada kalan oyuncu oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz