« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Del Solar altın adam

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Güney Amerika'nın en teknik futbolcusu seçildi. İspanyol kulüpleri peşinde koşuyor

BEŞİKTAŞ yönetiminin, teknik direktör Feldkamp'ın sisteme uymadığını ileri sürerek 100 bin dolara Pero takımına kiraladığı Del Solar, Peru'dan altın karmaya seçilirken bir çok İspanyol takımının da gözdesi oldu. Beşiktaş Kulübü’nün bu oyuncunun bonservisi için 2 milyon dolar ödeme yaparken 100 bin dolara kiraya vermesi ise Peru'da şaşkınlıkla karşılandı.

Del Solar, Türkiye'de çok iyi bir ortam yakaladığını kaydederek Alman Teknik Direktör Feldkamp'ın kendisini izlemeden kadro dışı bıraktığını ve kampa almadığını kaydederek ‘‘Türkiye'de kulüpler teknik direktörlerin emrinde. Onlar kulüp başkanlarından yetkili. İstedikleri transferleri yapıyor istediklerini yolluyorlar’’ yorumunu yaptı.

İspanya'da iki kulüp ile temas halinde olduğunu sözlerine ekleyen Del Solar konuşmasını şöyle tamamladı ‘‘Önümüzdeki sezon İspanya'da oynayacağım. Peru Milli takımına seçilip Peru'da altın karmada yer almam performansımı güçlendirdi ve moral olarak güçlendim. Türkiye'de bir tek Beşiktaş taraftarını unutmadım''

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler