« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Del Bosque ve Juan Fran UEFA’da ’Beşiktaş’ dedi

Beşiktaş’ın eski teknik direktörü İspanyol çalıştırıcı Vicente del Bosque ve siyah beyazlı takımın Hollanda’nın Ajax takımında forma giyen İspanyol oyuncu Juan Fran, siyah beyazlı takımın UEFA’da bir üst tura çıkacağına kesin gözüyle baktıklarını ifade etti.

Mehmet ÇİFTÇİ/İSPANYA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Vicente del Bosque, Beşiktaş’ın grubun favorilerinden biri olduğunu belirterek, "Beşiktaş’ın tek dezavantajı deplasmanda iyi futbol oynamaması. Beşiktaş eğer bir gün deplasmanda iyi futbol oynamayı öğrenirse inanınki Avrupa’da 1 numara olur. Ancak Türk futbolcuları bir türlü deplasman fobilerini üzerinden atamıyor. Bana göre Beşiktaş içerde oynayacağı 2 maçı almaya baksın, çünkü deplasmanda galip geleceğine inanmıyorum" dedi. Del Bosque aynı zamanda bu gruptan çıkacak 3 takımın Sevilla, Bolton ve Beşiktaş olması gerektiğine de işaret ederek, bunları zorlayacak takımın ise Portekiz’in Vitoria takımı olabileceğini ifade etti.

Beşiktaş’ın Ajax’da kiralık olarak forma giyen İspanyol oyuncusu Juan Fran ise siyah beyazlı takımın bu sezon da Rıza Çalımbay ile devam etmesinin büyük avantaj olduğunu vurgulayarak, "Beşiktaş, Ailton ve Kleberson’u da renklerine bağlayarak çok önemli iki transfer gerçekleştirdi. Siyah beyazlı takım geçen sezondan çok daha güçlü. Zaten UEFA Kupası’nda da kolay bir gruba düştüler. Bu takım bu gruptan çıkamıyorsa o zaman Avrupa maçları için yatırım yapmasın, çünkü bu grupta en güçlü takım Sevilla ve Beşiktaş’tır. Beşiktaş rahatlıkla bu grupta her takımı yener" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz