SİVAS HABERLERİ

Dekoratif sanatlar sergisi açıldı

DHA
26.04.2017 - 17:33Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ), Sivas Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin 2016-2017 eğitim döneminde uygulamalı dersler kapsamında hazırladıkları çalışmaların yer aldığı serginin açılışı yapıldı.
Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi’ndeki serginin açılışına Vali Davut Gül, Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Açılışta konuşan Vali Gül, Sivas'ta çok zengin bir kültürel zenginlik olduğunu belirterek, "Selçuklu'dan, Osmanlı'dan günümüze kadar gelen eserler var. Dolayısı ile çıta yüksek olduğu için bu çıtayı tutturmak sizler için de bizler için de büyük zorluk ama inanıyorum ki sizler en iyisini yapmışsınızdır. Bu serginin hazırlanmasında başta rektörümüz olmak üzere emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah hayırlı etsin." dedi.
Konuşmanın ardından Vali Davut Gül ve Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, 'Mimar Dekoratif Sanatlar Sergisi'nin açılışını gerçekleştirdi. Sergiyi gezen Gül, çalışmaları inceleyerek bilgi aldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Dekoratif sanatlar sergisi açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 17 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dekoratif sanatlar sergisi açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı