Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Dekorasyonu Chopard yapacak

Ender Mermerci, altı yıllık arkadaşı olan ve Yunanistan’ın en zengin kadınlarından biri olarak tanınan Della Rounick şerefine 17 Temmuz akşamı SuAda’da parti veriyor.

Mermerci ve Rounick, bu partiye Amerika, Avrupa ve Ortadoğu’dan pek çok kişiyi davet etti. Türkçe ve İngilizce olarak basılan davetiyeler de çoktan adreslerine ulaştı. Her bir detayı titizlikle hazırlanan, smokin zorunluluğu olan partinin mekan dekorasyonu işini de 14 yıldır Chopard’ın dizaynırlığını yapan Didier Merlin üstlenmiş öğrendiğime göre... Merlin, önümüzdeki günlerde bu iş için 50 kişilik ekibiyle birlikte Fransa’dan gelecekmiş.

Konsere izin var

Sevil Sabancı’nın kızı Melissa Tapan’ı önceki akşam Kuruçeşme Arena’da gördüm. İki kız arkadaşıyla birlikte Shakira’nın konserini izlemeye gelmişti. Tam bir Shakira hayranı olan, evde sürekli onun CD’lerini çalan Melissa’yı, annesi Sevil Hanım konser zevkinden mahrum etmek istememişti. Ancak içinin rahat etmesi için de kızını konser alanına özel şoförü ve koruması eşliğinde göndermişti.

Oyunculuk teklifi

Şair-oyuncu Eylül Deniz’den fırtınalı bir evlilik sonrasında boşanan Göksel Sunter, yaklaşık dört aydır Merve Ayer’le flört ediyor. Sunter’in güzelliğiyle olduğu kadar ağırbaşlı tavırlarıyla da dikkat çeken Ayer’e gösterdiği ilgi, büyük aşkı kanıtlar gibi... Bu arada duyduğuma göre Göksel Bey’in yapımcı ve yönetmen arkadaşları, Merve Hanım’a oyunculuk teklifleri sunmaya başlamış. Hatta önümüzdeki sezon bir dizide rol almaya onu ikna etmişler bile...

Marka ondan sorulur

YKM’nin sahibi ve Birleşmiş Markalar Birliği’nin Başkanı olan Saruhan Tan, geçtiğimiz hafta eşi Rahşan Hanım ve dört aylık bebekleriyle birlikte tatile çıkmıştı. Bodrum-Gündoğan’daki yazlıklarında denizin ve güneşin tadını çıkaran çifte, önceki akşam Shakira konserini izlemeye geldikleri Kuruçeşme Arena’da rastladım. Saruhan Bey’in Giorgio Armani kemeri ile saati, dikkatten kaçacak gibi değildi. Gerçi işi gücü marka olan birinin böyle seçimler yapması kadar doğal bir şey yok diye düşünmeden de edemedim.

ESKİ EŞİ VE YENİ SEVGİLİSİ

Çiğdem Kayalı, oğlu Sinan’ın babası Ercan Akın’dan 12 yıl önce boşanmıştı. Boşandıktan sonra kalbini Mustafa Denizli’ye kaptırdı ve bu beraberlikten de Lal adında bir kızı oldu. Denizli ile yollarının ayrılmasından sonra ise hayatına "Onların yanında kendimi genç hissediyorum" dediği genç sevgililer girmeye başladı. Şimdilerde Uğur Güven’le birlikte olan Kayalı, kendinden yaşça küçük sevgilisinin üzerine titriyor. Geçtiğimiz hafta Bodrum-Türkbükü’ndeki Maça Kızı Otel’de Güven’in vücuduna koruyucu krem sürüyordu Çiğdem Hanım.... Kayalı gibi tatil için Bodrum’u tercih eden Ercan Akın, katıldığı davette entarisi ve ilginç şapkası ile ilgi odağı oldu.

İstanbul’dan sonra Bodrum’da

Uluslararası otel zinciri Mövenpick Hotels&Resorts, Şubat 2003’ten beri hizmet veren Mövenpick Hotel Istanbul’un ardından Bodrum’da da yeni bir otel açtı. Bitez’in yüksek tepelerinden birine kurulan, Akdeniz mimarisinin özelliklerini taşıyan Mövenpick Resort Bodrum; nefes kesen konumu ve servis kalitesi ile beş yıldızlı bir butik resort olmaya aday. Yeni otel, otomobille şehir merkezine 10, Milas-Bodrum Havaalanı’na ise sadece 30 dakika mesafede...

Ünlüler canlı müziği seviyor

Bu yıl bir değişiklik yapıp pazartesi geceleri de kapılarını müşterilerine açan Cahide&Sayfiye, bu geceyi canlı müzikle değerlendirmeye karar verdi ve Cenk Eren Orient adlı şovu sahneye koydu. Salı geceleri ise Kuşum Aydın’ın program yaptığı mekan, her gece ünlülerle dolup taşıyor. Önceki akşam Cenk Eren’i dinlemeye gidenler arasında Senem Çapa, ortağı Ayşe Karasu Engin ve arkadaşları Saba Tümer de vardı.

Çırağan’da sohbet zamanı

Mayıs ayında açılışı yapılan Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi, sanatseverleri bir araya getirmeye devam ediyor. Açılışını İlhan Berk’in "Kadınlar" sergisiyle yapan galeri, 22 Ağustos’a kadar da Mehmet Güleryüz’ün "Dipnot" sergisine ev sahipliği yapacak. "Çırağan Sohbetleri" adlı etkinlik ise 17 Temmuz günü dünyaca ünlü ressam ve seramik sanatçımız Jale Yılmabaşar’la başlıyor. Etkinliğin moderatörlüğünü yazar Şebnem Yüce üstlendi.

Modanna’nın form sırrı

Estetik cerrahide yeni bir cihaz öne çıktı. Madonna’nın formunu korumasında büyük katkısı olduğu söylenen AWT adlı bu cihazın, inatçı selülitlerin tedavisinde etkin olduğu cihazı Türkiye’ye getiren firmanın yöneticileri tarafından söylendi. Boğaziçi Tıp Merkezi Genel Koordinatörü Şah Yaycı, "AWT, medikal estetikte çığır açan yeni bir buluş" olduğunu iddia etti.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI