KÜTAHYA HABERLERİ

Dekan Ahmet Hakan Vural: DPÜ Tıp Fakültesi Artık Tercih Edilebilir Bir Duruma Gelmiştir

IHA
20.08.2015 - 16:18Son Güncelleme :

AHMET HAKAN VURAL, "DPÜ TIP FAKÜLTESİ TERCİH EDİLEBİLİR HALE GELMİŞTİR" DEDİ.

IHA

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Vural, "Tıp Fakültemiz geçen eğitim-öğretim döneminde ilk mezunlarını vermesine rağmen eğitim kalitesini ve puanlarını arttırarak ve tercih edilir bir duruma gelmiş bulunmaktadır" dedi.
Kütahya’da tıbbiyeli stajyer öğrenciler, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ders başı yaptı.
2014-2015 öğretim döneminde ilk mezunlarını veren Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi, 2015-2016 öğretim yılına D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başladı.
Tıbbiyeli öğrencilerimizden 4., 5. ve 6. sınıfların eğitim görecekleri DPÜ Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, 8 adet 25’er kişilik mesleki beceri kazandırma derslikleri ile beraber bir de 24 saat kesintisiz hizmet verecek kütüphane oluşturuldu.
Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticileriyle Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Vural’ın ortaklaşa çalışmaları sonucunda oluşturulan derslikler tıbbiyeli öğrencilerin mesleklerine en iyi şekilde hazırlanmaları için yeniden düzenlendi.
İlk ders sunumunu gerçekleştiren Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Vural, öğrenciler ile gerçekleştirdikleri ilk derse başlamadan önce yeni eğitim yılına başlamalarından dolayı öğrencilere tebriklerini sunarak, duyduğu heyecanı ve mutluluğu dile getirdi. Vural, "Tıp Fakültemiz geçen eğitim-öğretim döneminde ilk mezunlarını vermesine rağmen eğitim kalitesini ve puanlarını arttırarak ve tercih edilir bir duruma gelmiş bulunmaktadır” dedi.
DPÜ Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Oğan, eğitim yılına yeni başlayan öğrencileri kutladı ve öğrencilerin yenilenen derslikler ve temel tıp bölümleri binası ile çok iyi donanıma sahip tıp fakültelerinden birine geldiklerinin altını çizdi.
Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. İsmail Zehir, yeni eğitim-öğretim yılının başarılı geçmesi temennisinde bulunarak, “Bizler sadece iyi birer hekim değil, iyi birer insan yetiştirme hedefinde ilerlemekteyiz, bunu gerçekleştirebilecek tecrübeli ve alanında uzman öğretim üyesi kadrosuna sahip bulunmaktayız” diye konuştu.
Dr. İsmail Zehir, DPÜ Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde halen 7 Profesör, 11 Doçent, 71 Yardımcı Doçent ile 225 Uzman Hekim ile hizmet verdiklerini ifade etti. (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Dekan Ahmet Hakan Vural: DPÜ Tıp Fakültesi Artık Tercih Edilebilir Bir Duruma Gelmiştir hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dekan Ahmet Hakan Vural: DPÜ Tıp Fakültesi Artık Tercih Edilebilir Bir Duruma Gelmiştir haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:57
  • Guneş
   07:39
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   17:52
  • Yatsı
   19:23
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı