Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Deivid'in adalesi yırtık

Fenerbahçe, Süper Lig'de cezası nedeniyle seyircisiz oynayacağı Ankaragücü maçının hazırlıklarını, akşam saatlerinde Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yaptığı basına kapalı antrenmanla sürdürdü.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Taktik ağırlıklı gerçekleştirilen antrenmanın bir bölümünü Başkan Aziz Yıldırım ile yöneticiler Murat Özaydınlı, İlhan Ekşioğlu, Ömer Temelli ve Ali Yıldırım da izledi.

Antrenman öncesi Daum, sahada oyunculara yaptığı konuşmada, bugünkü çalışmalar hakkında bilgi verdi ve Ankaragücü maçının önemine değindi. Daum, "Bildiğiniz gibi Ankaragücü maçında taraftarımız yanımızda olmayacak. Bu nedenle coşkuya ihtiyacımız olacak. Bu maçtaki atmosferi siz yaratacaksınız. Coşkuyu, bu maçta sizden bekliyorum. Maç içinde bir birinizle sürekli konuşacaksınız" diye konuştu.

Koordinasyon ve istasyon çalışmasıyla başlayan antrenman, dar alanda savunma ve hücum organizasyonlarının ardından, yarım alanda taktik ağırlıklı çift kale maçla sürdü.

Bu arada çift kale maç sırasında sağ ayak bileği burkulan Semih antrenmanı tamamlayamadı. Burkulmanın ardından bir süre daha antrenmana devam eden Semih, daha sonra çalışmayı bırakarak soyunma odasına gitti. Öte yandan, Fenerbahçe'nin bugün yaptığı antrenmana altyapıdan oyuncular da katıldı.

Öte yandan antrenmana, sakatlıkları bulunan Kazım ve Önder'in yanısıra, dünkü antrenman sonrası ağrıları bulunduğunu bildiren Deivid ve Emre de katılmadı.

Kulüp Doktoru Ertuğrul Karanlık, Deivid'in adalesinde yırtık, Emre'de ise ödem olduğunu bildirdi. FB TV'ye açıklamalar yapan Karanlık, "Dünkü idman sonrası Deivid sağ arka adalesinde ağrı şikayetiyle bize geldi. Yapılan tetkikler sonucu Deivid'in sağ arka adalesinde yırtık tespit edildi. Deivid'in tedavisine bu sabah itibariyle başladık. Yine dünkü idman sonrası Emre'de de ağrı şikayeti vardı. Emre'nin de sol arka adalesinde ödem tespit ettik" şeklinde konuştu.

Ertuğrul Karanlık ayrıca, Emre'nin eski sakatlığının nüksetmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını, bu sakatlığın başka bir bölgede olduğu bilgisini de verdi. Oyuncularımızın ne zaman sahalara döneceği konusunda kesin konuşmak istemediğini, çünkü her oyuncunun iyileşme sürecinin farklı olduğunu belirten Karanlık, "Emre'nin 1-2 gün içinde idmanlara başlayacağını düşünüyoruz. Ancak bu durum, Deivid'te daha üzün bir süre alabilir" dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz