DEİK'te planlanan organizasyonlar iptal oldu

hurriyet.com.tr
12 Eylül 2014 - 11:09Son Güncelleme : 12 Eylül 2014 - 11:47

Torba yasayla gelen yeniliklerden biri Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) ortadan kaldırılması oldu. DEİK çalışanları ise ofislerini boşaltmaya başladı. Çalışanlar DEİK'in yapacağı ve aralarında ABD Ticaret Bakanı'yla yapacağı organizasyon da iptal olduğunu ofislerindeki bir tahtaya yazdı.

DEİKte planlanan organizasyonlar iptal olduDış Ekonomik İlişkiler Kurumu'nun (DEİK) bugün kapatılması gündeme bomba gibi düştü. DEİK'in kapanmasıyla birlikte çalışanlar toparlanmaya başlandı. Ofislerin içinde dosya ve klasörler yerlere atıldı. Ayrıca kurum içindeki ofislerde bir tahtaya yazılanlar oldukça dikkat çekiciydi. DEİK'in yapacağı organizasyonların hepsi iptal olmuştu. Ve çalışanlar bunu unutmamak için organizasyon tarihlerini bir tahtaya yazdılar. İptal olan organizasyonlar arasında ABD Ticaret Bakanı'yla 1 Ekim tarihinde yapılacak olan kahvaltı etkinliği de bulunuyordu.

DEİKte planlanan organizasyonlar iptal oldu TORBA YASA HAYATA GEÇTİ DEİK BU SABAH KAPANDI

DEİKte planlanan organizasyonlar iptal oldu

Taşınan çalışanların dosyaları DEİK ofislerinde yere atılmış durumda...

MUHTAR KENT’İN KONSEYİNİ KAPATTILAR
DEİK’in resmen kapanması ile birlikte, Dünya Türk İş Konseyi de kapanmış oldu. Yurtdışındaki Türkiye kökenli iş insanlarını bünyesinde bulunduran DTİK’in Yüksek İstişare Konseyi Başkanlığını Coca Cola’nın Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent yapıyordu. DTİK Başkanlığını Rifat Hisarcıklıoğlu yapıyordu. Yönetimde ise Dünya Odalar Birliği Başkanı Rona Yırcalı, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Erdem, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın bulunuyordu.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı