Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dehşeti yaşatan adam

  Ali AKSOYER/İSTANBUL
  24 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 24 Ekim 2007 - 01:17

  Ümraniye’de M.U.’ya çocuklarının gözü önünde tecavüze kalkışıp eşi Necmettin U.’yu öldürdükten sonra kayıplara karışan katil zanlısı sabıkalı hırsız Suat Ç. dün yakalandı.

  Geçen cuma günü sabaha karşı zorla evine girdiği Necmettin U.’yu elinden aldığı tabancayla öldürüp kaçan zanlıyı yakalamak için polis yoğun bir çalışma başlattı. M.U’nun eşofmanına bulaşan kan örneği ve evde bulunan şapkadaki saç örnekleri Kriminal Laboratuvar’a gönderildi. Ayrıca özel bir ekip oluşturuldu. Sabıkalı hırsızların fotoğrafları gösterilen M.U., Suat Ç.’nin katile benzediğini söyledi. Ayrıca çizdirdiği robot resmin de Suat Ç.’ye benzerliği dikkat çekti. Özel ekip, çevredeki sabıkalı hırsızları tek tek taradı ancak Suat Ç.’ye ulaşamadı. Bunun üzerine iki yakın arkadaşının ifadesine başvuruldu. Arkadaşları dehşet gecesinden sonra Suat Ç.’yi görmediklerini, telefonunun kapalı olduğunu söyledi. Ekipler ellerindeki robot resimle sokak sokak katilin izini sürdü. Gidebileceği tüm adresler sivil ekipler tarafından kontrol altına alındı. Suat Ç. dün akşam saatlerinde Gürpınar’da ortaya çıktı. Pusuda bekleyen polis ekibi Suat Ç.yi kıskıvrak yakaladı. Hırsızlıktan 20 sabıkası bulunan Suat Ç.’nin(28), üzerinden biri Necmettin U.’ya ait iki adet 7.65 mm çapında tabanca çıktı.

  "Pişmanım"

  ASAYİŞ Şube Müdürlüğü’ne getirilen Suat Ç. gazetecileri görünce "Pişmanım" diye bağırdı. Suat Ç., "M.U. ile ilişkiniz var mı?" sorusuna, "Kesinlikle hayır" diye yanıt verdi. "Hırsızlık için mi girdiniz?" sorusuna ise, "Hayır. Hırsızlık süsü verdim" dedi. Suat Ç.’den alınan kıl ve deri örnekleri, olay yerinde elde edilen kan ve saç örnekleriyle karşılaştırılmak üzere Kriminal Polis Laboratuvarı’na gönderildi. Zanlı M.U ile de yüzleştirilecek.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı