Gündem Haberleri

  Değişime ayak uyduran başarılı olacak

  Hürriyet Haber
  03.10.2008 - 13:08 | Son Güncelleme:

  Fiat Binek ve Ticari Araçlar Üst Yöneticisi Lorenzo Sistino, önümüzdeki dönemde değişime ayak uyduran markaların başarılı olacağını ifade etti.

  Sistino, Paris Otomobil Fuarında gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'deki üretilen Linea'nın Avrupa'daki satışlarından çok memnun olduklarını, Linea'nın sınıfında önemli bir yer edindiğini söyledi.

  Dünyadaki finansal kriz konusunda ise Sistino, Fiat'ın bu dönemde pazar payını artırmaya gayret edeceğini anlattı.

  Önümüzdeki yıl Avrupa pazarının nasıl şekilleneceğini tahmin etmenin güç olduğunu dile getiren Sistino, "Önümüzdeki dönemde değişime ayak uyduran markalar başarılı olacaktır" dedi.

  Fiat Ticari Araçlar İş Birimi Direktörü Okan Baş ise Türkiye pazarına ilişkin kötümser bir tahminde bulunmanın çok zor olduğunu, dünyada yaşanan krizin Türkiye'ye çok ağır etkisinin olacağını düşünmediğini ifade etti. Türkiye otomotiv pazarında son 3 aylık dönemin önemine işaret eden Baş, Eylül ayının kötü geçmediğini aktardı.

  Baş, üretime verilen aralar konusunda ise "Dengelemeler mutlaka olacaktır ancak bu kriz boyutunda olmayacaktır. İniş çıkışlarda esneklik mutlaka olur. Üretime bir süre ara verilmesi anlık yapılan dengelemelerdir. Bunu herkes yapabilir" şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı