« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Değişim zamanı"

TBF Başkan adayı Ali Doğan, CNN'de katıldığı programda "Biz seçilirsek federasyonu bugünkü gibi ahbap-çavuş ilişkileri ile değil, belirlenmiş kurallara göre yöneteceğiz" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Doğan, federasyonun seçimleri yangından mal kaçrır gibi çok dar bir zamana sığdırmaya çalıışmasını da eleştirdi.

Yalçın Granit, Aydın Örs, Zeynepgül Ene, Mustafa Altıoklar, Rıza Erverdi, Hakan Artış'ın kendileriyle birlikte hareket ettiğini belirten Doğan, ligleri kulüplerin yönetilmesine de yeşil ışık yaktı.

Doğan'dan pasajlar şöyle:
-Türkiye'deki gelişmeye basketbolumuz ayak uyduramadı. Elbette bazı başarılar var ama bunlar sürekli hale getirilebilmeliydi.

-Beni sadece 5 büyük kulüp değil, Anadolu destekliyor. Sadece büyük kulüplerin adayı gibi gösterip, konuyu istismar etmeye çalışanlar var.

-Yönetime geldiğimizde basketbolun gelişmesi için herkesle çalışabiliriz. Doğan Hakyemez deneyimli bir arkadaşımız. Seçildiğimizde onunla da çalışabiliriz.

-20 Yıl önce Michael Jackson'un kasetleri dinlenirdi, Süleyman Demirel Başbakan'dı. Artık değişim zamanı geldi, geçiyor. Başbakan bile kendisi için "üç dönem" dedi.

-Kimsenin hakkı kimseye geçmeyecek. Kurallar belli olacak. Ahbap çavuş ilişkisi olmayacak.
 
-Osman Solakoğlu'na '20 yıl yeter' diyenler 20 yıldır iş başında. Bir 20 yıl daha yönetmek istiyorlar.

-Liseler ve üniversiteler ile işbirliğine girip, onların çok daha etkin şekilde basketbolun içinde olmalarını sağlayacağız.

-Paylaşımcı olmayan bir yönetimle karşı karşıyayız. Kulğplerin kendi ligleri konusunda çok daha fazla söz sahibi olacakları sistemi getireceğiz.

-Federasyon maalesef seçimleri yangından mal kaçırır gibi bir takvime bağladı. Amaçları adayların iki ayağını bir pabuca sokmak. Seçim ilanını tatil öncesine getirerek, zamanı mümkün olduğu kadar kısaltıp, adayları zor durumda bırakmaya çalıştılar.

-Başvuru imzaları neden federasyona veriliyor? Bu konudaki yöntem değişmeli ve yeterli sayıda başvuru alanlar, formları genel kuruda divana vermeli.
 


Bunları da Beğenebilirsiniz