Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Değişim rüzgarı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Taner BATURLAR

GÖZTEPE A.Ş yönetiminde kan değişikliği yapılıp, Hamdi Türkmen'in bayrağı Aydın Bilgin'den devralmasından sonra sarı-kırmızılı kulüpte değişim rüzgarları esmeye başladı.

Türkmen, Göztepe camiasını iyi tanıyan, şimdiye kadar sergilenen büyük hataların farkında olan bir isim. Geçmişte de yöneticilik yaptığı için sorunları ve çözüm yollarını biliyor...

Dümene geçer geçmez ilk işi camiayı kucaklamak oldu. Kalın duvarları bir anda yıktı. Kulübü kapalı kapılar ardında, ‘‘Ben yaptım, oldu’’ zihniyetiyle yönetme devrine nokta koydu.

Türkmen'in ilk icraatlarını biraz açalım:

Birlikte çalışacağı arkadaşlarını seçerken, iki önemli unsuru gözden kaçırmadı. Birincisi futbolu bilmeleri, ikincisi camiayı tanımaları. Levent Ürkmez, Feyyaz Gülmen, Bülent Maro, Özden Tüjümet, Muhlis Dalçam isimleri, Göztepe'ye hiç de yabancı değil. Mustafa Dinçer, yönetimin İstanbul kanadını temsil ediyor. Hüsnü Çil, geçmişte camiaya antipatik gelse bile transfer döneminde bazı kapıların açılmasında anahtar görevi üstlenecek. Hasan Elidemir arkadaşımız. Futbol bilgisine, kişiliğine söyleyecek hiçbir sözümüz olamaz. Başlangıçta, ‘‘İzmirsporlu olması sorun yaratır mı?’’ diye düşündüm. Hatta, ‘‘Keşke, iki tarafın da yıpranmaması için Göztepe'de sembol olmuş, Elidemir tipinde bir isim tercih edilseydi’’ diye içimden geçirdim. Bu endişemi Türkmen'le de konuştum. Türkmen, Elidemir'in futbol bilgisinden yararlanacaklarını, konuya profesyonelce baktıklarını söyledi.

Türkmen'in ikinci olumlu adımı basınla kurduğu diyalog. Artık ‘‘basın bülteni’’ devri bitti. Göztepe muhabiri arkadaşlarımız, Başkan Hamdi Türkmen'e rahatlıkla ulaşıp, gelişmeler hakkında sağlıklı bilgiler alabiliyor, sorularını sorabiliyor. Türkmen de bu konuda çok titiz. İşleri ne kadar yoğun olursa olsun, kendisini arayan herkesin telefonuna çıkıyor. Çünkü basının, camia ile yönetim arasındaki en önemli köprü olduğunun bilincinde. İki taraf da halinden çok memnun.

Ya Danışma Kurulu'na ne demeli? Bence harika bir fikir. Göztepe'ye hizmet vermiş, yüreği sarı-kırmızılı renkler için atan kişiler nihayet bir çatı altında buluşuyor. Coşkun Gencerler başkanlığındaki kurul her ay toplanacak, yeni fikirler üretecek. Yönetim, icraatlarını sergilerken hem bu mesajlardan yararlanacak, hem de camiayla iç içe olacak.

Göztepe'yi yeniden 1.Lig'e taşımak için kolları sıvayan Türkmen ve arkadaşlarına başarılar diliyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz