Ege Haberleri

  Değişim’de krize genel merkez eli

  Can ÖZLÜ / İZMİR, (DHA)
  27.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mustafa Sarıgül’ün liderliğini yaptığı Türkiye Değişim Hareketi’nde, İzmir İl Başkanı Nihat Demirkol ve Kadın Kolları Başkanı İsmihan Hızırbozan’ın ardından, Ege Bölge Sorumlusu Hüseyin Aslan’ın da istifasını vermesi, genel merkezi harekete geçirdi.

  İzmir’e gelen Genel Sekreter Hasan Aydın, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Aslan ve Bayram Özata, hareketin il ve ilçe yöneticileri ile biraraya gelerek yeni il başkanını belirleme telaşına girdi. İl Başkanlığı’na aday olan isimlerle tek tek görüşen genel merkez temsilcileri yeni il başkanını bugün açıklayacak. Başkanlık için adı en sık duyulan işadamı Kadim Canpolat ve İl Başkanlığına aday olacağını önceden açıklayan Karşıyaka İlçe Başkanı Serdar Karaca ile birlikte aday sayısının yediye yükseldiği kaydedildi.
  BAŞKAN KİBİRLİ OLMAYACAK
  TDH Genel Sekreteri Hasan Aydın, “Yeni başkan olarak, halkla iletişim kurabilecek, kibirli olmayan, toplumu kucaklayabilen, hiçbir üyeyi ötekileştirmeyen bir isim belirleyeceğiz. Hareket olarak, Demirkol ve Aslan’dan beklentilerimiz çok yüksekti. Son olarak, Zübeyde Hanım’ın mezarını ziyaretimizdeki organizasyonun bize yakışır görkemde gerçekleşmediğini gördük. TDH İzmir şu anda olması gereken yerde değil. Biz, siyasi anlayış olarak asan, kesen, görevden alan bir yapıda olamayız. Sayın Aslan, bazı ilçe başkanlarını görevden almak, bazılarını ise kendisi atamak istedi. İzin veremezdik. Temel ayrılık nedenimiz budur” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı