"İlker Yasin" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "İlker Yasin" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
İlker Yasin

Değişim

ALİ Sami Yen’in tozlu, çamurlu zemininde sarı kırmızılı forma ile top koşturan kaç futbolcu dünya değiştirdi kim bilir?

Canlıların doğduğu anda ölmeye başladığı gerçeği ortadayken, değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu kim inkar edebilir. Ali Sami Yen’deki son gecede hatıralara veda edenlerin mi, yoksa sarı kırmızılı ekibin oynadığı futbola kahredenlerin mi, daha çok ıstırap çektiğini düşünüyorsunuz?
Zeminler, formalar, şortlar, meşin toplar, transferde dönen paralar, göbekli hakemler, cebinden para döken başkanlar, kravatlı “sen” değil “siz” diye konuşan taraftarlar, hepsi iyi ya da kötü değişti, değişecek. Değişmeden, gelişme olmaz. Galatasaray evini değiştiriyor. Daha iyiye, güzele gidiyor. Umarız ve dileriz ki, Ali Sami Yen’deki büyük başarılar, Manchester’lar, Neuchatel’ler, Barça’lar, Real’ler hayal olmaz Aslantepe’de.
Katkıları büyük olur
Türkiye Kupası’nı kazanmak Avrupa bileti için şart. Peki Beypazarı Şekerspor önünde özellikle ilk yarıdaki futbolla nasıl olacak bu iş? 2016 UEFA standartlarındaki Avrupa’nın ilk stadına sahip olmak güzel ama oraya bir Avrupalı takımı getirememek çok acı olur.
Culio ve Kazım’ın Cimbom’a katkısı büyük olacak. Bu kesin. Insua ve Arda’nın performansına laf yok. Ama Hagi Galatasaray ruhuna sarılacak, takım olacak ve çarpışacak bir takımı yaratmak zorunda.
Ali Sami Yen’e veda, kazanarak olmalıydı. Kaptan Arda’nın ve Kazım’ın golleri herkesi mutlu etti. Galatasaray da yeni evinde mutlu olsun.
X