ANKARA HABERLERİ

Değişen kentler sergisi

Haşim KILIÇ
11.06.2017 - 14:44Son Güncelleme :

Mimarlar Derneği 1927’nin, 90. kuruluş yılı programı çerçevesinde geliştirilen “UrbanObscura” projesinin ilk etkinliği ‘Kentler: Değişen Rotalar Değişen Haritalar’ sergisi Galeri Siyah Beyaz’da açıldı.

Haşim KILIÇ

Küratörlüğünü Ayşin Zoe Güneş’in yaptığı sergide 20 sanatçının değişen kentler üzerine yaptığı çalışmalar yer alıyor. Mimarlar Derneği 1927 Başkanı Lale Özgenel, serginin birkaç yıl boyunca sürecek “UrbanObscura” projesinin ilk ayağı olduğunu söyledi.
Küratör Ayşin Zoe Güneş de, “Kent, kentlilik, kent mimarisi ve kent mekânı kavramları bizim için ne anlama geliyor?” sorusu eşliğinde yaşanan kentsel-mimari değişim ekseninde rotalar ile haritaların da değişiyor olmasına dikkat çekmek amacıyla farklı disiplinlerde üretim yapan sanatçıların bir araya geldiğini ifade etti. Sergi, 3 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Değişen kentler sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Haziran 2017 tarihinde saat 14 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Değişen kentler sergisi haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı