Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Değişen Beşiktaş’ı herkes sevecek

Ertuğrul Sağlam, "İnsanlara vereceğim garanti herkesin seveceği bir Beşiktaş olacak" dedi ve transferde aceleleri olmadığını ancak önümüzdeki hafta 2 transfer konusunda gelişmeler olacağını söyledi

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, takımın bir değişim süreci yaşadığını bazı alışkanlıklardan vazgeçmenin kolay olmadığını, ancak herkesin beğeneceği bir ekip yaratacağının sözünü verdi. Sağlam şöyle dedi: "Futbolcular üzerindeki sistem, felsefe ve alışkanlıklar olarak yılların birikimini bir anda değiştirmek zor. Fiziksel olarak geliştik, beraber düşünme ve anlayış bakımından da bir gelişme oldu. Anlayış bekliyorum. Büyük bir değişim yaşıyoruz. Herkesin sempati ile baktığı, sevdiği, Beşiktaş’ı tutmayanların 2. takım olarak görebileceği takım hüviyetine kavuşturmak istiyoruz. Vereceğim garanti herkesin seveceği bir Beşiktaş olacak."

Gençlerden yararlanacağım

Büyük hedefleri olan takımının idman maçları dahil kazanmayı alışkanlık haline getirmesinin en akılcı yol olduğunu düşündüğünü belirten Sağlam, "Başarıyı kovalarken üretim yapmak istiyoruz. 16 yaşındaki Batuhan, 19’luk Can, 35’lik Rüştü olsun kadrodaki tüm oyuncuları kullanmak istiyorum. Genç oyuncuları biraz daha teşvik ediyorum. Takımda kenara atılacak bir tane bile oyuncu yok. Ancak 25-26 kişilik kadro düşünüyorum. Birkaç oyuncuyu istemeyerek de olsa ayırmak durumunda kalacağız. Kimse kendi menfaatlerini kulübün menfaatlerinin üstüne çıkarmayacak. En hassas olduğumuz konu bu" diye konuştu.

Fikstür konusunda "Beklentimiz ağustos ayındaki çok yoğun dönem içerisinde ilk karşılaşmalarda kendi sahamızda fazla uzağa gitmeden oynamaktı" diyen Sağlam, "İyi bir fikstür. Bu yönden avantaj olarak görüyorum. G.Saray ile seyircisiz oynayacağız. Bu durum kimseyi mutlu etmiyor. Bunlara sebep olan kişiler şapkalarını önlerine koyup vicdan muhasebesi yapsınlar" ifadesi kullandı.

Transferde acelemiz yok

Her teknik adamın sezon başı tüm transferlerin yapılmasını istediğine değinen Sağlam şöyle devam etti: "Ama yönetim ve hoca değişikliğinde bazı aksaklıklar olabilir. Transferde biraz geç kaldık. Ancak yanlış yapmaktansa geç kalmanın daha olumlu olduğunu düşünüyoruz. Paniğe kapılıp bir an önce oyuncu almak hatası içinde olmaktansa acele etmeden doğru olanı bulacağız. Önümüzdeki hafta içinde 2 transfer konusunda gelişmeler olacaktır. Dışarıdan almak daha kolay. Yanlış transfer, para, itibar ve oyuncu kaybı demek. Bir yanlış transfer 10 milyon Euro’ya mal olur. Geç olsun temiz olsun. Acil transfer gerekmiyor. Eksik yerlere takviye yaptık.

Yıldızlarımızı parlatacağız

İnsanlar bizden yıldız oyuncu bekliyordu. Şu an kadromuzdaki oyunculardan birini alsak büyük sansasyon yaratırdık. Geçmişte yıldız olan oyuncuları yeniden parlatmak önemli değil! Önemli olan yeni yıldızları ortaya çıkarmak. Amacımız kişileri ön plana çıkarmak değil. Geçtiğimiz sezonlarda yıldız olarak gelmiş ışıltısını kaybetmiş oyuncuları yeniden parlatacağız. Bir tek yıldız var o da Beşiktaş’tır. Delgado ve Ricardinho zamanı gelince birlikte de oynayacaklar. Hücumu da savunmayı da takım olarak yapmalıyız. Hiçbir oyuncumun ismini zikretmem. Birini öne çıkarıp diğerlerinin emeğine saygısızlık yapmam. Ya da hata yapınca ismini kullanıp kamuoyunun önüne atmam."

Yöneticilerin soyunma odasına gelmesine sıcak bakmadığına değinen Sağlam, Şampiyonlar Ligi ön elemesiyle ilgili de "Sheriff rakibimiz olma konusunda ağır basıyor. Rakip kim olursa olsun iyi sonuçlar alırız" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz