TEKİRDAĞ HABERLERİ

Değirmenaltı’nda yol çalışmaları ana caddenin yapımı ile bitiyor

DHA
28.03.2016 - 17:51Son Güncelleme :
DHA

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ’da Değirmenaltı Mahallesi’nde altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Süleymanpaşa Belediyesi tarafından ara sokaklardaki yolların yapımı ile devam eden yol yapım çalışmaları Değirmenaltı Caddesi’nin yolunun yapımı ile tamamlanıyor.

Değirmenaltı Mahallesi’nde gerçekleştirilecek çalışma öncesi çalışmaların başlangıcı Değirmenaltı Caddesi’ndeki şantiyeden verilirken Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın da katıldığı törende kesilen kurdele ile Değirmenaltı Mahallesi’nin yeni çehresine kavuşması için son 2 aylık sürece girildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Değirmenaltı Mahallemizin düzenlemesinin sonuna geldik. Eksikleri olan birkaç ara sokağımızın da yapımını bu sürede çözeceğiz. Son olarak ana cadde ve rekreasyon alanlarının tanımlanması ve yapılması işi kaldı. Önümüzdeki 2 ay boyunca yoğun çalışmaların yapılacağı cadde 2 ay sonunda Süleymanpaşa’ya yakışır bir caddeye dönüşecek. Bu caddeye Yılmaz Büyükerşen Hocamızın adını vereceğiz. Kendisinden esinlenerek birçok mimari detayı hazırladık.” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ 50 YIL ALTYAPI SORUNU OLMADAN YAŞAYACAKLAR”

Eşkinat; “Mahalle sakinlerimiz yapılan çalışmalarda çok çile çektiler, çok sıkıntı çektiler. Ama mahallelerimizin alt yapısı tamamen değişti, değişiyor. Önümüzdeki 50 yıl altyapı sorunu olmadan yaşayacaklar. Mahalle sakinlerimize ve tüm Süleymanpaşalılara hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu. Değirmenaltı Caddesi’nin yapımına başlanılmadan önce Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan projeler cadde üzerinde sergilenmiş ve vatandaşların talepleri doğrultusunda seçilen proje uygulamaya konulmuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Değirmenaltı’nda yol çalışmaları ana caddenin yapımı ile bitiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 17 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Değirmenaltı’nda yol çalışmaları ana caddenin yapımı ile bitiyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı