Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Defineci 2 albay tutuklandı

  DHA
  02 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 02 Ağustos 2009 - 01:12

  KOCAELİ’nin Kandıra İlçesi’ne bağlı Sarnıçlar Köyü’nde izinsiz define aramakla suçlanan ve jandarmanın gerçekleştirdiği operasyonla gözaltına alınanlardan 2’si albay 10 kişi tutuklandı.

  Jandarma ekiplerinin ilk aşamada gözaltına aldığı 31 kişiden 10’u önceki akşam saatlerinde serbest bırakıldı, 21’i tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. Yapılan duruşma sonunda kaçak define kazısını organize ettikleri ve elebaşılık yaptıkları ileri sürülen, her ikisi de İstanbul’da görevli oldukları belirtilen Albay Kutluay Akan, Albay Müfit Eşref Yurtsever ile Mesut Kalaycıoğlu, Salih Ataç, Uçar Özcan, Kandıra F Tipi Cezaevi’nde uzman çavuş olarak görev yapan Ali Osman Kızkapan ile fiilen kazı işlerini yaptıkları belirtilen Ethem Koç, Ramazan Çoruh, Yücel Kömürcü, Muzaffer Çakır tutuklandı.

  Mahkeme ayrıca Kandıralı işadamı Rasim Tonguç, Sarnıçlar Köyü muhtarı Mustafa Bayraktar, orman memuru Cemil P., Tamer B., Özcan B., Faik Ç., Sadettin D., Mehmet Z., Fikret Ç., Nuri O. ve Harun Ş. adlı kişileri kefaletle serbest bıraktı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı