Dedikoduyu duyan hastanelik oldu!

Hasan KIRMIZITAŞ / Mehmet BULUT (DHA)
19.08.2014 - 12:12 | Son Güncelleme:

Geçen hafta Suriyeli kiracıların ev sahibini öldürmesinin ardından gerginliklerle gündeme gelen Gaziantep'te, bu kez ‘Suriyelilerin içme suyuna zehir kattığı’ iddiası ortaya atıldı.

Kısa sürede kulaktan kulağa yayılan iddia, kentte paniğe neden oldu. Yüzlerce kişi evlerindeki şebeke suyunu içmeyerek, telefonla Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne (GASKİ) ulaşarak dedikodunun doğru olup olmadığını sordu.

TAHLİLLER TEMİZ ÇIKTI

Psikolojik olarak kendilerini rahatsız hisseden onlarca kişi ise hastanelere gitti. Kentteki hastanelerin acil servislerine başvuranların yapılan kontrollerinde herhangi bir sağlık sorunlarının bulunmadığı saptandı. Acil servise gelen vatandaşlar ise suya zehir katıldığının konuşulduğunu belirterek, “Suya zehir katıldığını duyunca su içmemeye başladık. Neredeyse herkes birbirini telefonla su içmemeleri için uyarıyordu” dedi.

GASKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada da yapılan tahliller sonucunda herhangi bir olumsuz bulguya rastlanmadığı belirtildi.

OYUNA GELMEYİN

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Sabahtan bu yana şehrimizde birileri yeni bir panik ve gerginlik yaratmak amacıyla dedikodular yayarak, geçici olarak barınan misafirlerimize yönelik kışkırtmaya gitmektedirler. Şebeke suyunun zehirlendiğine yönelik iddialar tümüyle yalan ve asılsızdır. Hemşerilerimin sağduyularını koruyarak, kendilerini geri dönülmez yanlışlara sevk etmeye çalışan bir takım kişilerin oyunlarına gelmemelerini rica ediyorum.”

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı