Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dedikodudan medet umuyor

  Hürriyet Haber
  15.05.2010 - 00:49 | Son Güncelleme:

  CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Eşlerine ihanet edenleri biz mağdur göremeyiz” açıklamasına, “Başbakan bunları aydınlatacağına dedikodulardan medet umuyor” sözleriyle tepki gösterdi.

  Baykal, Erdoğan’ın eski Basın Danışmanı Ahmet Tezcan’ın, “Siyasi hayatı 4 yıl önce bitecekti, Baykal’la ilgili yayını Başbakan engelledi” iddiasını ise “Komplocu kimliğinin sahte şövalyelik senaryolarıyla örtbas edilmek istenmesi” olarak nitelendirdi. Baykal, şunları söyledi: “Başbakanın görevi dedikodu yapmak değil, gerçekleri aydınlığa kavuşturmaktır. En kaba biçimde hukuk ve ahlak kurallarına tecavüz eden komplolarının sorumluluğu altında ezilen Başbakan bunları aydınlatacağına, dedikodulardan medet umuyor. Dünyanın hiçbir ülkesinde bu düzeye yuvarlanmış bir Başbakan örneği bilmiyorum. ‘Kutsal, insani mahremiyete saygı gösterilmesini, siyasetin buralara taşınmamasını’ yıllardır söyler-ken Başbakan’ın ne kadar samimiyetsiz olduğu açıkça ortaya çıkmıştır. Başbakan’ın içine sürüklendiği fitne, fesat, dedikodu siyaseti bile onu kurtarmaya yetmeyecektir.
  ‘Siyasi hayatımın 4 yıl önce biteceği’ iddiası var. Bu CHP’ye yönelik ikinci komplo girişimidir. ‘Bu sır mezara kadar bizimle kalacak’ diyerek bu iftiranın hesabını vermekten kurtulamazlar. Kimse karnından konuşmasın. Bu zavallı bir senaryodur. Ne Başbakan’ın ne de Başbakan’ın adamlarının lütfuna ihtiyacım var. Bana yapılacak en büyük iyilik, herkesin ne biliyorsa ortaya koymasıdır.”
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı