"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Dedem ve iki yüzük

Birincisinin çok büyük piramit şeklinde akik taşı, diğerinin ise salkımlar halinde akik taşı vardı. Ben salkım biçiminde olanı seçtim. Ölümünden beri dedemi ilk defa rüyamda gördüğüm için çok etkilendim.

RUMUZ: DEDE

YORUM: Öncelikle dedenizin size yaşattığı duygu ve düşünceleri hatırlamalısınız, buna bağlı kalarak yapılan yorum daha doğru olacaktır. Ama genel yorum istiyorsanız, rüyanız bana şu an ya iş ya da aşk hayatınızda iki fırsatla karşı karşıya kaldığınızı ve bunlardan birini seçmek zorunda olacağınızı gösteriyor. Bu seçeneklerden birisi, piramit şeklini gözönüne alırsak tabandan yukarı yükselen, yani daha fazla emek isteyen, diğeri ise salkım salkım yani daha zahmetsiz ve kolayca elde edilebilir bir şey olmalı. Rahmetli dedenizin fikirlerini önemseyen biriyseniz bilinçaltınızda onun hayatta olması durumunda bu konuda daha rahat karar verebileceğinizi düşünmüş ve bu rüyayı görmüş olabilirsiniz.

Merdiven çıkıyordum

Bir merdivenden telaşla durmadan çıkıyorum. Orası okulmuş. En üstteki sınıftan çantamı, diğer koluma da poşetimi alıp dışarı çıkıyorum. Ama aşağıya inerken telaşlı değil, aksine mutluyum. Biriyle el ele tutuşup bir asansörle, bir merdivenle iniyorum. Merdiven bazen çok dar, bazen çok geniş. Bina ise çok yüksek.

RUMUZ: ÇAĞLA

YORUM: Sevgili Çağla, merdivenlerden hızla en üst kata çıkışın, eğitimin sürüyorsa okulunda eğer çalışıyorsan işyerinde istediğin başarıyı elde ettiğini gösteriyor. El ele tutuştuğun kişi ile aşağı inişin ise hayatına aldığın ya da almayı düşündüğün kişiyle birlikte olmanın, iş veya okul hayatına zarar verebileceğini düşündürdüğünün, buna rağmen onunla birlikte olmanın seni mutlu edeceğinin ifadesi...

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI