Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dedektif gibi çalışan ev sahibi hırsızı yakalattı

  Halife YALÇINKAYA-Gökhan CEYLAN/SİVAS, (DHA)
  21 Ocak 2011 - 21:30Son Güncelleme : 21 Ocak 2011 - 21:30

  Sivas’ta 10 gün önce evine hırsız giren Veli Bozdaş, takibe aldığı kiracılarını çalınan altınları kuyumcuda bozdururken yakaladı. Polis tarafından gözaltına alınan karı- koca, kira borcunu ödeyemedikleri için hırsızlık yaptıklarını söyledi.

  Yenidoğan Mahallesi’nde yaşayan emekli Veli Bozdaş’ın 10 gün önce evine giren hırsızlar, yatak odasında bulunan 3 bin lira değerindeki altın zinciri çaldı. Olayla ilgili polisin yaptığı soruşturma sonuç vermedi. Olayın peşini bırakmayın Veli Bozdaş, şüphelendiği kendi apartmanının alt katında kiracı olarak oturan Fatih ve Leyla A. çiftini takibe aldı. Bir dedektif gibi aileyi takibe alan Bozdaş, bugün akşam saatlerinde Fatih ve Leyla A. çiftini kuyumcular çarşısına girerken gördü. Peşlerinden giden Bozdaş, kuyumcu dükkanına giren kiracılarını kendisine ait olan altını satmak istedikleri sırada yakaladı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, şüpheli çifti gözaltına aldı.

  KİRAYI ÖDEMEK İÇİN ÇALMIŞLAR

  Polis merkezine götürülen şüpheli çiftin, işsizlik nedeni ile oturdukları evin kirasını ödeyemedikleri için hırsızlık yaptıklarını söyledikleri belirtildi. Veli Bozdaş’ın evde olmadığı sırada Leyla A.’nın eve girerek altını çaldığı tespit edildi. Kiracı karı- kocanın bir kaç aylık birikmiş ev kirası borcu olduğu öğrenilirken, miktarı ise açıklanmadı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı