« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dedehayır: Esra'ya 40 dakika boyunca koro halinde küfür edildi

Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Sorumlusu Ahmet Dedehayır, Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi play-off final serisinin son maçında Fenerbahçe'ye yenilerek şampiyonluğu rakiplerine kaptırmalarına rağmen, oyuncularının iyi mücadele ettiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Dedehayır, yaptığı açıklamada, final serisinde iyi bir mücadele ortaya koyduklarını ifade ederek, “Söyleyecek fazla bir şey yok, kızlarımız alınlarının akıyla sonuna kadar mücadele ettiler. Hepsini kutluyorum. Şampiyon olduğu için Fenerbahçe'yi de tebrik ediyorum. Bu sezon sakatlıklardan dolayı çok sıkıntı çektik. Özellikle play-offlar öncesi sakatlanan Anderson ve Şebnem'in eksikliği bizi olumsuz etkiledi. Ama biz her şeye rağmen son maça kadar iyi mücadelemizi verdik” diye konuştu.

Ahmet Dedehayır, Fenerbahçeli taraftarların karşılaşma boyuncu kendilerine ve oyuncularına küfürlü tezahüratta bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Maç içinde olan olaylar basketbol adına çok üzücü. Özellikle oyuncumuz Esra'ya 40 dakika boyunca koro halinde küfür edilmesi utanç verici. Bundan önceki maçta Fenerbahçe Kulübü yöneticisi Murat Özaydınlı geldi yanımızda maçı izledi. Taraftarımızın kendisine yönelik küfürlü tezahüratlarını engelledim ve onları sakinleştirdim. Ama dün akşam maçın başından sonuna kadar yarım metre mesafeden bize her türlü küfür edilmesine rağmen Fenerbahçe Kulübü yöneticileri bunu engellemedi. Hatta Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım yanımıza geldi ve bizim stadımızda kendisine küfür edildiğini belirterek, yapacak bir şeyinin olmadığını söyledi. Seyirciyi tahrik etmememizi söyledi.”
Dedehayır, maçın oynandığı Caferağa Spor Salonu'nun atmosferinin çok boğucu olduğunu ve karşılaşma oynanmaya müsait olmadığını da dile getirdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz